f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно представили фільм Олега Чорного «З Бабиного Яру на свободу»

15.09.2017

Кінокомпанія «Пронто Фільм» представила Державному агентству України з питань кіно документальний фільм Олега Чорного «З Бабиного Яру на свободу», виробництво якого було завершене.

Проект повнометражного документального фільму «З Бабиного Яру на свободу» став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, отримавши державну фінансову підтримку розміром 3 млн. 999 тис. грн.

Загальна вартість виробництва фільму становить 4 млн. 427 тис. грн.

Режисером картини є Олег Чорний, продюсерами – Максим Асадчий та Катерина Копилова, сценарій написав Станіслав Цалик.

Це біографічний фільм з елементами детективу. Головний герой фільму – Олексій Кузнєцов, син письменника Анатолія Кузнєцова, який став свідком жахіть Бабиного Яру, Куренівської трагедії та Голодомору в 1933 році й зі скандалом видав роман «Бабин Яр». Письменник протягом десяти років переховувався закордоном, а за кілька місяців до свого 50-річчя загадково загинув.

Майже через півстоліття після резонансної еміграції батька Олексій вирушає у мандрівку місцями, пов’язаними з його життям. Прагне зрозуміти батька, переосмислити складні життєві колізії, що випали на його долю.

У фільмі використані аудіозаписи з лондонського радіо, кінохроніка та матеріали з родинного архіву Кузнєцових.

Після перегляду голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Надзвичайно цікава та пізнавальна стрічка у жанрі документального розслідування, що розкриває не тільки драматичну біографію автора книги «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова та історію створення самого твору, але й відтворює атмосферу двох одночасно існуючих реальностей – радянської тоталітарної та вільного світу, викликаючи безліч паралелей із сучасністю».

Український глядач зможе побачити фільм у 2018 році.

Офіційна інформація