f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В Івано-Франківську презентували короткометражний фільм Тараса Бенюка «70-ті»

17.09.2017

14 вересня 2017 року в Івано-Франківську у кінотеатрі «Люм’єр» презентували короткометражний фільм Тараса Бенюка «70-ті», знятий за мотивами роману Степана Процюка «Травам не можна помирати», повідомляє «Укрінформ».

«Будь-яка популяризація іншими засобами мистецтва літературних творів – корисна, бо є люди, які не читають книг. Театр, кіно, картини якимось чином це візуалізують. Коли полковник Дурбачов, герой мого роману, б’є в обличчя допитуваного, то одна справа про це читати в книжці, а інша – подивитись на екрані. Це інакше сприймається. У 70-ті люди жили своїм життям. Я намагався показати, що багато хто й не уявляв, що робилося. Це було не життя, а існування міщанина-обивателя, якому було байдуже, що вмирає його мова... Завтра (15 вересня 2017 року. – НСКУ) роман «Травам не можна помирати» я презентую на Форумі видавців у Львові», – повідомив Степан Процюк.

За словами режисера короткометражного фільму Тараса Бенюка, ініціатором фільму був автор першоджерела. Над фільмом працювала творча група місцевого «Нового театру».

Стрічку вдалося створити за сприяння Івано-Франківської місцевої влади та мера міста Руслана Марцінківа.

Знімали фільм у приміщенні редакції газети «Галичина», на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську. Раніше там знаходився КДБ, тому у підвалах, стверджують актори, «залишились обідрані стіни і та атмосфера, яка ніби давила на них», що допомогло їм перейнятися цією темою.

Як зазначає видання Kurs, за сюжетом 6-хвилинного фільму головний герой потрапляє до КДБ, де його намагаються завербувати.

Одну з головних ролей (кедебіста) зіграв сам режисер Тарас Бенюк, роль в'язня – актор Володимир Тафійчук. Ще одного працівника КДБ зіграв Андрій Дівончук.

Оператором-постановником фільму виступив Володимир Моргунов.

За інформацією видань «Укрінформ» та Kurs

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.