f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Сіднеї відбулася прем’єра документального фільму «Матері війни», знятого в Україні

26.08.2017

Напередодні Дня незалежності України 17 серпня 2017 року в австралійському Сіднеї з аншлагом пройшла прем'єра документальної стрічки Стефана Бугрина «Матері війни» («War Mothers»), присвяченої долям жінок, які постраждали внаслідок конфлікту на сході України, повідомляє «Укрінформ».

«Потрібно подивитися фільм, щоб побачити жахливу картину людських втрат української війни. Дякую Стефану Бугрину, що поділився цією історією з нами!» сказала після перегляду одна із глядачок.

У свою чергу автор стрічки австралійський режисер українського походження Стефан Бугрин наголосив, що спілкування з українськими жінками-героїнями назавжди змінило його ставлення до життя.

Прем'єра пройшла в одному із найвідоміших кінозалів Сіднея, який ледь вмістив усіх охочих. Причому переглянути фільм про конфлікт на сході України прийшли не самі лиш етнічні українці.

Глядачі також мали змогу поспілкуватися з режисером і продюсером «Матерів війни» Стефаном Бугрином та Стівеном Зелко із мельбурнської студії документального кіно «Сквід».

Показ стрічки також заплановано в австралійському Мельбурні. Фільм відправлено на конкурсні програми провідних міжнародних кінофорумів, у тому числі найвідомішого в Австралії Мельбурнського кінофестивалю.

Посольство України в Австралії повідомило, що прем'єра фільму «Матері війни» – один із заходів, що проводяться в Австралії в рамках відзначення Дня незалежності України.

«Укрінформ», 18 серпня 2017 року