f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Застосування антипіратських норм закону про кіно гальмує Мінекономрозвитку

20.09.2017

Застосування антипіратських норм ухваленого навесні закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» гальмує неукомплектованість інспекторами департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), інформує «Детектор медіа».

Про це 18 вересня 2017 року, під час круглого столу «Боротьба з піратством в Україні: що зроблено – що робити?» в рамках Kyiv Media Week заявив заступник генерального директора з правових питань «1+1 медіа» В’ячеслав Мієнко.

Пан Мієнко розповів, що в травні цього року група «1+1 медіа» подала перші заяви за процедурою, яка передбачена законом про держпідтримку кіно. Для цього обрали п’ять хостерів, де розміщувалися сайти-порушники: двоє хостерів розміщувалися в Україні, і по одному – на Сейшельських островах, у Литві й Болгарії.

30 травня 2017 року група направила перші заяви на адресу власників веб-сайтів, які незаконно містили контент «1+1 медіа». Оскільки жоден сайт не відреагував, 1 червня 2017-го група направила заяви до хостерів. Хостери теж не відреагували, але 3 червня 2017 року в результаті моніторингу медіагрупа побачила, що хостер із Сейшельських островів заблокував доступ до сайтів-порушників, а хостери з Литви, Болгарії й України не зробили нічого.

«Що робити далі? Давайте будемо чесними: застосувати до нерезидентів адміністративну відповідальність за українським законодавством буде досить складно. А от із хостингами з України все значно простіше: можна було б звертатися до департаменту інтелектуальної власності з заявою і вимагати накласти на хостерів штраф від 8,5 до 34 тис. грн. Але є один маленький нюанс: поки ми довго боролися за ухвалення закону, в цей час наша держава вирішила розформувати Державну службу інтелектуальної власності і передати ці функції в МЕРТ. У МЕРТ дійсно створений департамент, але, на жаль, у ньому немає інспектора з інтелектуальної власності, в обов’язки якого входить складання протоколів про адмінпорушення.

Тому ця процедура зараз на паузі. Що ми можемо з цим зробити? Насправді, є тільки один шлях: чим більше звернень правовласників ми відправимо в Департамент інтелектуальної власності, тим швидше нас почнуть помічати і думати про те, що з цим потрібно щось зробити», – сказав В’ячеслав Мієнко і закликав інших правовласників теж користуватися процедурою.

Світлина Галини Петренко

Галина Петренко, «Детектор медіа», 19 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.