f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Інтер» покаже власний документальний фільм про оборону Києва

20.09.2017

22 вересня 2017 року, о 22:00 телеканал «Інтер» покаже прем'єру документального фільму власного виробництва «Вони стояли на смерть. Обороні Києва присвячується», повідомляє «Детектор медіа».

Стрічка розповідає про внесок моряків в оборону Києва під час Другої світової війни в 1941 році.

Йдеться про маловідомий епізод оборони Києва – подвиг моряків Пінської флотилії. Влітку 1941-го річки Дніпровського басейну в Україні стали ареною жорстокої боротьби. В обороні Києва поруч з сухопутними військами брали участь близько 2000 моряків Пінської військової флотилії. Дніпровські рубежі захищали більше 80 бойових кораблів, моряків кидали на найскладніші ділянки фронту.

Одним з найбільш грізних човнів Пінської флотилії був монітор «Смоленськ», який брав участь в обороні Києва і Чернігова. Коли кораблі Пінської флотилії виявилися оточені, екіпаж «Смоленська» посадив судно на мілину в затоні Десни, моряки, які не змогли вирватися з оточення, потрапили в полон.

Досі залишки монітора «Смоленськ» знаходяться в затоні річки Десна. Кілька років тому затон сильно обмілів, монітор став доступний руйнівному впливу кисню і доступний для мародерів. На аукціонах з'явилися артефакти з корабля.

Пошукова експедиція разом зі знімальною групою документалістів телеканалу «Інтер» попрямувала до місця, де затонув «Смоленськ». У фільмі показано, як фахівці досліджують корабель відсік за відсіком.

Автор фільму – Єгор Висоцький, режисер – Ольга Лазебник.

За інформацією «Детектора медіа»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.