f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Реформовано Національну телевізійну премію «Телетріумф»

23.09.2017

21 вересня 2017 року на конференції «Телебачення як бізнес» представники Індустріального телевізійного комітету (ІТК) та Української телевізійної академії Ігор Коваль, Оксана Ісідорова, Влад Ряшин, Ольга Захарова та Вікторія Бурдукова розповіли про новації Національної телевізійної премії «Телетріумф», повідомляє «Детектор медіа».

Національна телевізійна премія «Телетріумф» розширює кількість номінацій та ліквідовує поділ на національний і регіональний конкурси. Номінантів оцінюватимуть представники шістьох професійних гільдій, на які буде розподілено членів Української телевізійної академії. Голосування експертів заплановано проводити у два тури: онлайн та відкрите голосування на зборах гільдії. Такі ключові зміни очікують на «Телетріумф» у 2018 році.

Конкурс «Телетріумф», який мав відбутися наприкінці цього року, у зв’язку з реформою переноситься на 2018 рік.

«На початку весни 2018 року ми очікуємо на проведення “Телетріумфу” за новими правилами, які нині розробляються. До оцінки будуть прийматися роботи, що вийшли в ефір з вересня 2016 року до кінця 2017 року. У подальшому “Телетріумф” буде відбуватися навесні і в ньому відзначатимуться роботи, що вийшли протягом календарного року, а не за період вересень-серпень», – повідомив директор ІТК Ігор Коваль.

Перша зміна в конкурсі – це поділ членів Української телевізійної академії (тобто експертів, які оцінюють номінантів «Телетріумфу») на шість гільдій:

  • Гільдія продюсерів (продюсери програм, телефільмів, серіалів, креативні продюсери, генеральні продюсери телеканалів і медіагруп).
  • Гільдія режисерів і сценаристів.
  • Гільдія операторів, художників-постановників і художників по світлу.
  • Гільдія інформаційного, спортивного, суспільно-соціального мовлення (виробники новинного, інформаційного, аналітичного контенту, журналісти, репортери, ведучі відповідних програм та інформаційних каналів).
  • Дитячого, музичного, тематичного виробництва (творці дитячого, музичного, просвітницько-освітнього та будь-якого тематичного мовлення).
  • Телевізійного дизайну та промо (дизайнери, креативні копірайтери, композитори, промо-фахівці, стилісти).

«Гільдії формуються за професійним характером і за принципом об’єднання близьких жанрів. Кожен академік буде оцінювати не всі номінації, кількість яких зростає, а тільки свої професійні номінації, де він є фахівцем», – розповів генеральний продюсер компанії Star Media Влад Ряшин.

Друга зміна – суттєве збільшення кількості номінацій. Кожна гільдія оцінюватиме 12-20 тематичних номінацій, розповіла продюсерка «Нового каналу» Вікторія Бурдукова. Щоб номінація існувала, в неї має бути подано не менше 3 заявок. Зараз існує тільки орієнтовний список можливих номінацій, остаточний перелік має визначити ринок. За словами пані Бурдукової, є можливість додати такі номінації, як «Програма в жанрі докудрам», «Кращі іновації у відеоконтенті» (наприклад, «відео 360»), також будуть спеціальні номінації на кшталт «Відкриття року».

Третя новація полягає в тому, що конкурс більше не буде поділено на національний і регіональний. «Регіональні телекомпанії та продакшни будуть представляти себе не в окремому блоці, а матимуть можливість оцінювати роботи та оцінюватися разом з колегами з національних компаній. Наше завдання – піднімати професійні стандарти, сприяти зростанню якості. Адже гільдії працюватимуть не лише в рамках “Телетріумфу”, вони збиратимуться з професійних питань», – пояснила директор з маркетингу «Медіа Групи Україна» Ольга Захарова.

Процедура голосування теж буде змінюватися. Експерти більше не будуть оцінювати номінантів, проставляючи їм перше, друге чи третє місця. Планується, що будуть два тури голосування. Перший тур – це онлайн-голосування через сайт «Телетріумфу», який буде суттєво оновлено (нині ведеться робота над технічним завданням). Критеріями оцінки будуть новизна, оригінальність, професіоналізм і загальне враження. У результаті першого туру складатиметься шорт-лист із максимум семи номінантів у кожній номінації.

Другий тур – це відкрите голосування членів гільдії на зборах гільдії (які відбуватимуться раз на рік). Хто не зможе бути присутнім особисто – братиме участь у зборах онлайн, але має бути готовий до того, що його оцінки будуть озвучені. «А ті, хто прийдуть особисто, у професійній дискусії зможуть висловити, чому той чи інший проект або професіонал має бути відзначений», – пояснив Влад Ряшин.

Усі зміни в процедурі голосування ще потребують погодження аудитора «Телетріумфу» – компанії «PwC Україна», уточнив Ігор Коваль.

Церемонія «Телетріумфу» буде розподілена на дві окремі події: телевізійна церемонія, де нагороджуватимуть цікаві для широкої аудиторії номінації, і більш камерна подія, де будуть відзначати широке коло професійних номінацій.

Розширення очікує не лише на «Телетріумф», а й на Українську телевізійну академію, розповіла виконавча директорка організації Оксана Ісідорова.По-перше, з 2018 року для членів академії запроваджуються членські внески (про їхні розміри повідомлять згодом на сайті організації). По-друге, академія відкриває прийом заявок у свої члени. Телевізійним академіком може стати представник творчої, телевізійної чи діджитал-професії з досвідом роботи не менше 5 років. Це може бути самовисуванець, але в такому разі він має надати рекомендації від щонайменше двох членів академії. Також кандидата в академіки може порекомендувати дійсний академік. Або ж це може бути переможець «Телетріумфу», який є володарем щонайменше однієї нагороди в професійній номінації.

Ігор Коваль закликав телевізійники ставати членами Української телевізійної академії та долучатися до реформи премії «Телетріумф» і визначення кола номінацій: «У ваших руках розширити “Телетріумф” до рівня, який можна ставити у приклад міжнародним преміям».

«Головне завдання цієї реформи – щоб наша професійна премія була мегаповажною, мегапрестижною та мегачесною», – наголосив Влад Ряшин.

Ольга Захарова подякувала керівникам чотирьох найбільших телевізійних груп – Володимиру Бородянському (StarLightMedia), Олександру Ткаченку («1+1 медіа»), Ганні Безлюдній (Inter Media Group) та Євгену Лященку («Медіа Група Україна») за підтримку реформи «Телетріумфу» та назвала її безпрецедентним прикладом єдності індустрії, яка змогла домовитися.

Мар’яна Закусило, «Детектор медіа», 21 вересня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.