f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно про висунення «Межі» на «Оскар»

23.09.2017

20 вересня 2017 року стало відомо, що Словаччину в боротьбі за «Оскар» представить фільм «Межа», створений спільно з Україною, за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

«Наш спільний зі Словаччиною фільм «Межа» розпочав свою «оскарівську» гонку. Ми раді, що наш проект продовжує отримувати світове визнання і дякуємо усім, хто допомагав та підтримував створення фільму! Менше як за два місяці «Межа» вийде у всеукраїнський кінопрокат. Сподіваємось, що наш глядач оцінить фільм з такою ж потужністю, як і світова спільнота», — відзначає український продюсер стрічки Андрій Єрмак.

Світова прем’єра «Межі» відбулася на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де стрічка отримала приз за Найкращу режисуру. Підписавши контракт з лондонським сейлз-агентом Film Republic, «Межа» незабаром буде показана  в Туреччині, Чехії та інших європейський країнах.

Висунення «Межі» на «Оскар» прокоментував віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко: «Маємо ще одну перемогу! Від Словаччини на здобуття премії «Оскар» висунуто спільний українсько-словацький кінофільм «Межа»! Вітаю всіх причетних до цієї унікальної події в історії українського кінематографа! Дивіться українське кіно!! Підтримуйте українське, бо воно того варте!»

олова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців «Межі» і зазначив: «Вперше в історії за «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» поборються одразу три українські фільми! Це свідчить про стрімкий розвиток та високий рівень українського кіно, а також про важливість створення фільмів у європейській копродукції».

90-та церемонія нагородження премією «Оскар» відбудеться 4 березня 2018 року в Лос-Анджелесі.

Сьогодні фільм «Межа» б'є всі рекорди кінопрокату у Словаччині. Бокс-офіс фільму за 5 тижнів прокату становить більше 1 500 000 євро.

Всеукраїнський прокат фільму стартує 16 листопада 2017 року.

Офіційна інформація