f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Триває прокат українського фільму «Війна химер» про події на Донбасі

25.09.2017

У рамках показів кращих документальних фільмів DOCU/ХІТ триває другий тиждень українського прокату «Війни химер», фільму режисерів Анастасії та Марії Старожицьких, інформує «День».

Перші глядачі в столичному кінотеатрі «Жовтень» були одностайними: треба йти і дивитися, кликати до кінозалу тих, хто досі не зрозумів, хто і за що четвертий рік воює, що відчувають бійці після війни, з чим залишаються, повернувшись живими, але втративши побратимів. Тому що це не кіно, це сповідь один одному двох – хлопця і дівчини, бійця і режисера цього фільму, Валерія Лавренова з позивним «Лавр» і Анастасії Старожицької. І подібних фільмів в Україні, і, схоже, у світі ще не було.

Вперше на кіноекрані – події Іловайська–2014, в тому числі допит полонених російських військовослужбовців 1993–95-х років народження (флешку з цим відеодоказом російського вторгнення українські бійці змогли зберегти і винести після ста днів полону), транспортування пораненого комбата і передача командування батальйоном, розстріл колони в так званому «зеленому коридорі» 29 серпня 2014 року... Разом з тим фільм усе-таки не про війну, а про кохання, його події охоплюють ще рік після повернення добровольця з фронту і закінчуються новою, вже спільною поїздкою на передову. Все, що цікавить вас про тих, хто пройшов війну, залишившись наодинці з самим собою і загиблими побратимами, – у цій стрічці.

Фільм був учасником міжнародних конкурсів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та ОМКФ, був одним з восьми українських претендентів на кінопремію «Оскар»–2018.

Прокат «Війни химер» відбувається в Києві в кінотеатрі «Жовтень», з 28 вересня по 5 жовтня 2017 року – в кінотеатрах мережі «Планета-кіно» в Києві, а також Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Сумах та Херсоні.

Розклад усіх показів DOCU/ХІТ – тут>>>.

«День», 23 вересня 2017 року