f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Презентовано постер документального фільму «Будинок “Слово”»

29.09.2017

29 вересня 2017 року було презентовано перший офіційний постер повнометражного документального фільму Тараса Томенка «Будинок “Слово”».

Стрічка, створена компанією Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно, розповідає про винищення української інтелігенції в 1930-их роках.

«У 1928 році у столичному Харкові споруджують житловий будинок для діячів культури УРСР. Під один дах переїжджають Микола Хвильовий, Остап Вишня, Михайль Семенко, Анатоль Петрицький, Антін Дикий та інші. Будівля із багатокімнатними квартирами, пральнею, їдальнею, дитячим садком та навіть солярієм має стати оазою для митців, проте все відбудеться навпаки. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію репресують та знищать. Будинок «Слово» стає уособленням кривавої радянської системи, а мешканців будинку потім назовуть поколінням “розстріляного відродження”», – йдеться в синопсисі фільму.

Постер, в основі якого – будинок «Слово», знятий з висоти пташиного лету, – підкреслює трагедію українських митців, винищених радянською тоталітарною машиною. 

«Будинок “Слово”» було відібрано до конкурсної програми документальних фільмів 33-го Варшавського міжнародного кінофестивалю. Тут відбудеться світова прем'єра стрічки.

Всеукраїнська прем'єра фільму запланована 27 жовтня 2017 року у Харкові, де й розташовано будинок «Слово», навколо якого побудовано оповідь.

Український кінопрокат «Будинку “Слово”» розпочнеться з 9 листопада 2017-го.

Вітчизняною дистрибуцією документальної стрічки опікується компанія «Артхаус Трафік».

Власна інформація НСКУ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.