f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Володимир Гройсман про плановане фінансування кіно у 2018 році

30.09.2017

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував плани уряду передбачити у Державному бюджеті України на 2018 рік на підтримку кінематографу близько 500 млн. гривень.

«Культура і освіта є базовими для будь-якого суспільства, тому цьому варто приділяти значну увагу. Ми чітко усвідомлюємо, наскільки це важливо. Українську культуру обов’язково будемо підтримувати, тому збільшили витрати на розвиток культури у 2018 році до 4,1 млрд. гривень. Зокрема, на національний кінематограф передбачаємо виділити 500 млн. гривень – процес уже цього року пішов, всі переконалися, що ми можемо знімати якісні українські стрічки», – сказав Володимир Гройсман в інтерв’ю «Укрінформу».

Зазначимо, що планована на кіно на 2018 рік сума у 500 млн. гривень – приблизно така ж, як і виділена на кінематограф у Державному бюджеті України цього року. З урахуванням інфляції, падіння курсу гривні, а також – збільшення кількості кінопроектів, які очікують на державну підтримку, в Україні фактично відбувається зменшення державного фінансування кіно.

Власна інформація НСКУ

23 грудня, понеділок, Синій зал ЮВІЛЕЇ ФІЛЬМІВ – РОКОВИНИ ГЕРОЇВ Вечір пам’яті праведників - лікаря Т. Яновського та археолога М. Макаренка

24 грудня, вівторок, Червоний зал Прем’єрний показ художнього фільму «ХАЙТАРМА». Початок о 18 годині 30 хвилин

25 грудня, середа, Синій зал «Кіношні бувальщини». Фільму «ПАРТИЗАНСЬКА ІСКРА» - 55 років. Початок о 18 годині