f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Консультантом історичного фільму «Захар Беркут» стане Міжнародний Фонд Івана Франка

25.11.2017

Ми раді повідомити, що партнером та консультантом історичного фільму «Захар Беркут», який створюватиметься за підтримки Держкіно, стане Міжнародний Фонд Івана Франка.
Студія Kinorob, яка працює над створенням історичного фільму «Захар Беркут», повідомила, що команда фільму зустрілася з онуком видатного письменника, Головою «Міжнародного Фонду Івана Франка» паном Роландом Франком і підписала Меморандум про співпрацю у рамках виробництва стрічки.
«Створення картини «Захар Беркут» за мотивами повісті великого Каменяра — це той самий пам’ятник Генію, який поверне його до життя, — зазначив директор Фонду Ігор Курус.
Творча команда проекту, представники Фонду, знавці творчості Івана Франка, культурологи, історики та етнографи об’єднають свої зусилля у роботі над майбутньою екранізацією. Згідно з умовами Меморандуму, Фонд здійснюватиме інформаційну підтримку компанії Kinorob, що необхідна в цілях виробництва фільму, та надаватиме консультації з питань творчості Івана Франка. Крім того, під час всього періоду виробництва стрічки, партнери проводитимуть спільні заходи, які стосуються доведення до публіки інформації про історичний фільм «Захар Беркут».
«Донести до молоді та зробити зрозумілими для сучасного глядача ідеї громадянського суспільства, єднання, самовідданості й чесності, які закладав класик у своєму творі, показати, що й досі вони не втрачають своєї актуальності — одна з основних цілей нашого фільму, — коментує продюсер стрічки Єгор Олесов. — Ми дуже вдячні пану Роландові Франку й пану Ігорю Курусу за допомогу в роботі над проектом. А першим кроком нашої співпраці стала дослідницька експедиція в Карпати, яка відбулася наприкінці листопада, про неї ми розповімо трохи згодом».
Нагадуємо, що стрічка «Захар Беркут», виробництва компанії Kinorob, стала переможцем 9-го конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно. Бюджет фільму складає 75 млн гривень, з яких 30 млн гривень — підтримка Держкіно. Режисером фільму є Ахтем Сеітаблаєв, продюсерами — Єгор Олесов та Юрій Прилипко. Автор сценарію — Ярослав Войцешек, художник-постановник — Влад Одуденко. Зйомки історичного фільму розпочнуться навесні 2018 року.
1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців — брати Беркути — потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити ворога.
Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.