f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У виробництві - фільм-казка за сценарієм Сашка Лірника та нові серії серіалу "Моя країна - Україна"

05.12.2017

Держкіно уклало контракти на виробництво повнометражного фільму-казки за сценарієм Сашка Лірника «Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» та трьох нових серій анімаційного серіалу «Моя країна – Україна».

«Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво»

24-го листопада Державне агентство України з питань кіно уклало з кінокомпанією «2016» контракт про надання проекту «Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» державної фінансової підтримки розміром 32 млн грн., що й становить загальну вартість виробництва фільму.

Проект стрічки став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером є Михайло Костров, продюсером – Євгеній Д’яченко. Сценарій картини написаний одним із найвідоміших казкарів України Сашком Лірником (Олександр Власюк), за мотивами його ж твору «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».

Сама історія, яка є продовженням веселого козацького химородництва Котляревського і Гоголя, наповнена українським народним гумором та козацькою героїкою і закорінена в український фольклор та народну міфологію й вірування.

Козацький рід існує на світі доти, доки в ньому народжуються козаки-лицарі, які захищають свою землю від ворогів-нападників. А козакам, які поклали свої голови в бою, прощаються всі гріхи. Розлючений цим Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити і утримати  до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

За словами творців фільму, сучасно знята казка про козаків здатна зацікавити українською історією та культурою глядачів з усього світу, а також допоможе молодому українському глядачеві знайти власну дорогу в житті з впевненістю у тому, що шлях героя-козака на українській землі чекає кожного, хто захищає свободу, добро і справедливість.

Реліз фільму запланований на кінець 2018-го року.

 

«Моя країна – Україна»

 27-го листопада Державне агентство України з питань кіно уклало з кінокомпанією «Новаторфільм» контракт про надання трьом серіям анімаційного серіалу «Моя країна – Україна» («Козак Варвара і Дніпро», «Місто Лева» та «Соловей») державної фінансової підтримки розміром 3 772 223 грн. Загальна вартість виробництва 3-ох серій становить 3 781 327 грн.

Проект став переможцем Десятого конкурсного відбору Держкіно. Режисерами серій є Надія Лімова («Козак Варвара і Дніпро»), Степан Коваль («Місто Лева») і Оксана Носач («Соловей»). Автори сценарію – Надія Лімова, Світлана Конощук, Степан Коваль і Оксана Носач відповідно. Продюсер серіалу – Ганна Полоніченко.


Другий сезон пізнавально-казкового анімаційного серіалу «Моя країна  – Україна» продовжує розповідати про Україну, її міста і села, про народи, що жили та живуть на території нашої країни. Про їхні традиції, звичаї та  культуру.


Художній керівник серіалу Степан Коваль є лауреатом Національної премії імені Тараса  Шевченка, лауреатом премії Національної академії мистецтв України та володарем «Срібного ведмедя» 53-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.


Серіал створюється для сімейного перегляду.

 

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.