f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

БЮДЖЕТ–2018: «КРИМСЬКИЙ ДІМ» НЕ ОТРИМАЄ ДОДАТКОВОГО ФІНАНСУВАННЯ

11.12.2017

7 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла Державний бюджет України на 2018 рік.

У бюджеті передбачено надання Міністерством культури України фінансової підтримки державному підприємству «Кримський дім», директором якого є кінорежисер, актор Ахтем Сеітаблаєв, у сумі 4 млн. 3 тис. гривень.

У порівнянні із цьогорічним фінансуванням «Кримського дому», що склало 3 млн. 843,4 тис. гривень, зростання обсягу підтримки становить 159,6 тис. гривень.

Разом із тим, потреби «Кримського дому» для ефективної діяльності були більшими майже на 7 млн. гривень.

Про них йшлося 4 жовтня 2017 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, присвяченому обговоренню проекту Державного бюджету України на 2018 рік, який було подано урядом.

Тоді голова комітету Микола Княжицький з цього приводу зазначив таке: «От, важливе питання. Надання фінансової підтримки державного підприємства «Кримський дім» на 11 мільйонів гривень. До нас звернувся Ахтем Сеїтаблаєв, який є директором цього підприємства і  який є, як ви знаєте, режисером, актором. І він офіційно звернувся до комітету, що без належного фінансування ДП «Кримський дім» не зможе функціонувати, з огляду… на  територію Крим. Очевидно, що підтримка діяльності подібних організацій є вкрай політично потрібною. Тому ми зверталися про те, щоб надати їм відповідно до їхнього листа 11 мільйонів гривень».

Міністр культури України Євген Нищук, що брав участь у засіданні, у відповідь сказав: «Ми «за» звичайно».

Підтримали пропозицію і члени комітету.

Відтак, своїм рішенням Комітет запропонував збільшити фінансування до 11 млн. гривень, обгрунтувавши це тим, що «без належного фінансування ДП «Кримський дім» не зможе функціонувати. З огляду на анексію території АР Крим очевидно, що підтримка діяльності подібних організацій є вкрай політично потрібною».

Водночас, в доопрацьованому проекті Державного бюджету України на 2018 рік, який надійшов від уряду до Верховної Ради 4 грудня цього року, необхідного збільшення фінансування передбачено не було.

Державне підприємством «Кримський дім» було утворене з метою забезпечення захисту прав і свобод громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин, на тимчасово окупованій території України, сприяння у задоволенні їх політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних та духовних потреб.

 

Автор тексту - Сергій Васільєв;

Джерело: Бюро української кіножурналістики.