f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільм за романом Жадана «Ворошиловград» називатиметься «Дике поле» і вийде в прокат 11 жовтня 2018 року

13.12.2017

Повнометражна стрічка режисера Ярослава Лодигіна за твором Сергія Жадана «Ворошиловград», що став кращим українським романом десятиліття за версією літературної премії ВВС Україна, матиме назву «Дике поле».

Про це стало відомо на Зимовому кіноринку Одеського міжнародного кінофестивалю, який розпочався в столичному кінотеатрі «Сінема Cіті» сьогодні, 13 грудня, з анонсу презентацій дистриб’юторської компанії MMD.

Подробиці про зміну назви, анонсовану ще в серпні під час зйомок стрічки у Старобільську, «Детектору медіа» розповів продюсер Володимир Яценко:

- Нова назва – «Дике поле» з припискою «за романом Сергія Жадана "Ворошиловград"». Такий варіант з’явився достатньо давно, бо це парафраз самої історії: «Дике поле» – це і є те місце, територія поза законом, яке показано в нашій стрічці. 

Ми тестували назву «Ворошиловград». У більшості людей, які не знають про існування роману, вона викликає асоціації з «совком» або фільмами про війну (типу «Сталінграда»). Це зовсім інші асоціації, що ніяк не пов’язані з нашим фільмом.

Назвою ми займалися близько п’яти останніх місяців. Варіантів було дуже багато, ми зробили шорт-лист, радилися, обговорювали їх із дистриб’ютором, із каналом. Також брали участь в EAVE Marketing Workshop, де розбирали «Ворошиловград», і представники EAVE порадили нам більше думати про жанр і основний меседж, який фільм має донести. Наша стрічка – це  істерн, історія про свободу, про повернення додому. На нашу думку, «Дике поле» відображає суть цієї історії.

- Хто був автором цього варіанту?

- Здається, режисер Ярослав Лодигін.

- Як Сергій Жадан відреагував на нову назву?

- У Жадана поки що не питали, але думаю, все буде добре.

- Під якою назвою стрічка виходитиме на інших територіях?

- The Wild Fields. Але подивимося, що запропонують сейлзи, можливо, на їхню думку, інша назва буде більш релевантною для іноземної аудиторії.

Нагадаємо, у 2016 році проект фільму «Воршиловград» переміг у Дев’ятому пітчингу Держкіно, набравши найбільшу кількість балів серед усіх проектів – 43.

2 грудня 2016 року українська компанія Limelite, швейцарська Film Brut і Держкіно України уклали контракт на виробництво повнометражного ігрового фільму «Ворошиловград». Бюджет стрічки складає 30,98 млн грн (1 млн 100 тисяч євро), половину із цих коштів (15,49 млн грн) надає Держкіно.

У команді фільму – режисер Ярослав Лодигін, оператор Сергій Михальчук, автор роману Сергій Жадан, драматургиня та сценаристка Наталія Ворожбит,продюсер Володимир Яценко. У фільмі знялися: Олег Москаленко, Олексій Горбунов, Руслана Хазіпова, Володимир Ямненко, Георгій Поволоцький, Євгенія Муц, Ігор Портянко та ін.

Над екранізацією картини працює продакшн Limelite в партнерстві з Держкіно та холдингом «Медіа Група Україна», каналом «Україна». Зйомки стрічки відбувалися в Старобільську Луганської області та Києві.

Сергій Жадан випустив «Ворошиловград» в 2010 році. За сюжетом, головний герой Герман отримує телефонний дзвінок. Його брат, власник старої бензоколонки, зник. Герман змушений повернутися до рідного Донбасу, де він не був багато років, щоб розібратися з ситуацією. Там він зустрічається з реальними та вигаданими персонажами, друзями дитинства та місцевою мафією, яка намагається відібрати його бізнес. Несподівано для себе Герман усвідомлює, що захищає не лише бензоколонку, але й своє минуле, майбутнє та свій дім. Він вирішує залишится в рідному місті з людьми, які люблять його, потребують його захисту на вірять йому.

 

Фото: ОМКФ

Джерело: Детектор медіа

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.