f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Художній фільм «Жінка на війні», створений за підтримки Держкіно, відібрано до участі в Канському кінофестивалі

17.04.2018

Повнометражний художній фільм «Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінґсона, створений у копродукції Франції, Ісландії та України за підтримки Держкіно, відібрано до 

​ ​

конкурсної програми «Semaine de la Critique» («Тиждень критики») 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Компанія Solar Media Entertainment з радістю повідомляє про світову прем’єру повнометражного художнього фільму «ЖІНКА НА ВІЙНІ», режисера Бенедикта Ерлінґсона, яка відбудеться в рамках програми «Тиждень критики» – однієї з найстаріших секцій Каннського кінофестивалю.

Програма заснована в 1962 році спілкою французьких кінокритиків. Мета - знайти молоді таланти і підтримати їх перші та другі режисерські роботи. Зазвичай програма «Тижня критики» має сім фільмів, які демонструються протягом тижня. Дати проведення цього року: 9 - 17 травня.

Раніше у цій секції в 2014 році був представлений та виборов гран-прі фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького – «Плем’я».

Журі 57-го Канського «Тижня критики» очолить Йоаким Трієр, до складу також увійде акторка та режисер Хлої Севіньї, новий директор Віденського кінофестивалю Єва Санджорджі, французький журналіст Огюстен Трапенар та зірка фільму «120 ударів в хвилину» Науель Перес Біскаярт.

Каннський міжнародний кінофестиваль, один з  найвпливовіших кінофестивалів класу “А” в світі, цього року пройде з 8 по 19 травня.

 

Фільм «ЖІНКА НА ВІЙНІ», за жанром трилер, є другим художнім фільмом визнаного ісландського режисера Бенедикта Ерлінґссона, також відомого як актора, театрального режисера та документаліста. Його режисерський дебют у художньому кіно «ПРО КОНЕЙ ТА ЛЮДЕЙ» – отримав понад двадцять нагород по всьому світу, у тому числі «Кращого нового режисера» у Сан-Себастьяні, «Кращого режисера» в Токіо, «Головний приз журі» Європейського кінофестивалю Лез-Арк, шість нагород Едда (Ісландський Оскар) і престижну кінопремію Північної ради.

У фільмі «ЖІНКА НА ВІЙНІ» піднімається болюча проблему деградації навколишнього середовища, що передається через боротьбу жінки, котра сама, на противагу всій громаді, вирішує взяти на себе місію із захисту природи та збереження височин Ісландії.

Короткий синопсис

Халла – незалежна жінка, диригентка хору, їй під п’ятдесят. Однак за лаштунками тихої рутини вона веде подвійне життя пристрасної екологічної активістки. Відома іншим лише за псевдонімом "Горянка", Халла таємно веде одиночну війну з місцевою алюмінієвою промисловістю. Розпочавши з дрібного вандалізму її дії зростають до промислового саботажу, завдяки чому їй вдається призупинити переговори між ісландським урядом та корпорацією, що будує новий алюмінієвий завод у горах. Коли Халла планує свою найбільшу та найсміливішу операцію, вона отримує неочікуваного листа який змінює все. Її заявку на усиновлення дитини нарешті схвалено і на неї чекає маленька дівчинка в Україні. Оскільки Халла готується покинути свою роль диверсанта та захисника нагір’я, щоб виконати свою мрію стати матір’ю, вона вирішує здійснити ще одну фінальну атаку, щоб нанести алюмінієвій промисловості руйнівний удар.

Фільм створено міжнародною командою за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисерська робота Бенедикта Ерлінґссона ґрунтується на сценарії, написаному ним спільно з Олавюром Еґіллем Еґільссоном («Пастка», «Клятва»). Також над фільмом працював ісландський оператор Берґстейнном Бйорґюльфссоном («Пастка», «Про коней та людей», «Глибина»). Серед представників Української команди: виконавчий продюсер фільму – Маріанна Новікова, другий режисер Василь Білоусов, відеоінженер Ігор Косенко, костюмер – Марія Керо, художник-декоратор – Люся Малишко. Частина робіт з комп‘ютерної графіки виконувалась в Україні пост-продакшен студією Ракета Фільм.

 

Відома ісландська акторка Халлдора Гейхадсдоттір («Металістка», «Про коней і людей», «Острів диявола») грає Халлу. Серед українських акторів – Олена Лавренюк, яка грає директора дитячого будинку та Маргарита Хильська – виконує роль української дівчинки, Маргарити, дочки Халли. У «Жінці на війні» також знімалися відомі ісландські музиканти Давид Тор Йонссон, Маґнус Триґвассон Еліасен і Омар Ґудйонссон та учасниці українського жіночого хору: Ірина Данилейко, Галина Гончаренко, Сусанна Карпенко. Ірина Клименко, керівник Лабораторії етномузикології Національної музичної академії разом із режисером адаптувала тексти пісень.

 

Зйомки тривали 8 тижнів, вони охопили різні локації в Ісландії та Україні.

Фільм «ЖІНКА НА ВІЙНІ» продюсується Маріанн Слот і Карін Лебланк зі Slot Machine (Франція), Бенедиктом Ерлінґссоном з Gulldrengurinn (Ісландія) у ко-продукції з Сергієм Лавренюком, Solar Media Entertainment (Україна), Берґстейнном Бйорґюльфссоном, Köggull (Ісландія), Бірґіттою Бйорнсдоттір Vintage Pictures (Ісландія).

Європейську ко-продукцію підтримали: програма Media (Creative Europe), Європейський фонд підтримки кіно Eurimages, Французький національний центр кінематографії CNC, Cinema du Monde (світовий фонд підтримки кіно), Програма New Media, Gan Foundation, Icelandic Film Fund (ісландський фонд підтримки кіно), NFTF (Nordisk Film & TV Fond) (скандинавський фонд Кіно і ТБ) та Державне агентство України з питань кіно

Проект фільму став одним з переможців 10 конкурсного відбору Держкіно у категорії ігрові повнометражні копродукційні фільми (авторське кіно).

У співпраці зBeta Cinema, міжнародний сейлс агент, Jour2Fête займатиметься кіно-театральними правами у Франції, спеціалізований лейбл Potemkine – правами на домашнє відео. Camera Film забезпечить дистрибуцію фільму в Данії.

 

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.

23 грудня, понеділок, Синій зал ЮВІЛЕЇ ФІЛЬМІВ – РОКОВИНИ ГЕРОЇВ Вечір пам’яті праведників - лікаря Т. Яновського та археолога М. Макаренка

24 грудня, вівторок, Червоний зал Прем’єрний показ художнього фільму «ХАЙТАРМА». Початок о 18 годині 30 хвилин

25 грудня, середа, Синій зал «Кіношні бувальщини». Фільму «ПАРТИЗАНСЬКА ІСКРА» - 55 років. Початок о 18 годині