f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Києві показали фільм «Громадського» про Сенцова та Кольченка, присвячений четвертій річниці їхнього ув'язнення в РФ

12.05.2018

Громадське телебачення зняло російські колонії в Арктиці та на Уралі, в яких перебувають українські політв’язні Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Документальний фільм про них вийшов в ефірі Громадського 10 травня і був показаний для усіх охочих у Кримському домі в Києві 11 травня.

У Києві показали фільм «Громадського» про Олега Сенцова та Олександра Кольченка, присвячений четвертій річниці їхнього ув'язнення в РФ. Про це повідомляє прес-служба «Громадського ТБ».

Повідомляється, що автори фільму під назвою «Етапом через пів-Землі. Історія ув’язнення Сенцова і Кольченка» побували в ключових містах на шляху етапу політв’язнів, починаючи з окупованого Криму, щоб показати, в яких умовах утримують українців та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди і нині складно дістатися адвокатам.

 

«Цей фільм варто подивитися всім, хто цікавиться долею політв'язнів. Але ще більше тим, хто досі залишається байдужим до долі українських в'язнів Кремля. Зйомки були важкими. І річ не тільки в суворих кліматичних умовах Арктики чи Уралу. Набагато важче переносити власне безсилля, особливо, перебуваючи в кількох метрах від огорожі, що розділяє нас з Олегом. Вже 4 роки точиться жорстка боротьба за хлопців. Щороку я сподіваюся, що в наступному будемо святкувати перемогу. Поки ж закликаю всіх акумулювати зусилля і продовжувати тиск на політиків різних країн. Інакше Олександру Кольченку сидіти ще 6 років, а Олегу Сенцову — 16», - говорить Наталія Каплан, двоюрідна сестра Олега Сенцова і одна з авторок фільму.

До фільму також долучились головний режисер «Громадського» Анна Цигима, головний редактор Ангеліна Карякіна та журналіст і голова ГО «Громадське ТБ» Наталія Гуменюк.

Нагадаємо, режисера Олега Сенцова разом із Олександром Кольченком затримали російські спецслужби у Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали. Українці відбувають покарання в російських колоніях суворого режиму: Олександр — у Челябінську, а Олег — у Лабитнангі, що за Північним полярним колом.

У травні 2018 року «Громадське» запустило загальноукраїнський флешмоб #напишилиста. Під час зйомок нового документального проекту відомі українці написали свої листи незаконно утримуваним в Росії українським політв’язням Олегу Сенцову і Олександру Кольченку. 

У соціальній мережі Facebook запустили флешмоб до четвертої річниці арешту засуджених у Росії кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Джерело: Детектор медіа.

24 лютого, понеділок, Синій зал. НАШ ІЛЮЗІОН

19 грудня, четвер, Червоний зал Найкращі фільми світового кінопрокату Документальний фільм «САНСАРА»

21 грудня, субота, Синій зал Прем’єра документального фільму «ЛАРИСА КАДОЧНІКОВА. АВТОПОРТРЕТ»