f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Європейська кіноакадемія виступила з відкритим листом, вимагаючи звільнити Сенцова

25.05.2018

Європейська кіноакадемія оприлюднила відкритий лист з вимогою звільнити і забезпечити безпеку Олега Сенцова.

Лист опубліковано на сайті кіноакадемії.

"Сьогодні 12-й день безстрокового голодування українського кінорежисера Олега Сенцова, і, за словами його адвоката Дмитра Дінзе, він планує продовжувати голодування до самої своєї смерті, якщо його вимоги не будуть виконані. Ми глибоко стурбовані [ситуацією], тому ще раз вимагаємо негайно його звільнити", - йдеться в листі.

Підписанти закликають своїх колег звернутися до міністрів закордонних справ, депутатів чи в посольства Росії з проханням зробити все можливе для звільнення Сенцова.

Звернення підписали режисери Стівен Долдрі, Майк Лі, Кен Лоуч, Акі Каурісмякі, Кшиштоф Зануссі, а також європейські кіноінституції - Французька гільдія режисерів, Федерація європейських кінорежисерів, PEN America, Українська кіноакадемія та інші.

Зазначимо, що члени Європейської кіноакадемії неодноразово висловлювали підтримку Олегу Сенцову і проводили акції з вимогою звільнити режисера з російської в'язниці.

Нагадаємо, Сенцов заявив, що має намір продовжувати голодування до своєї смерті або до звільнення 64 політв'язнів.

Лівий берег

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.