f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Міжнародний фестиваль анімації LINOLEUM оголосив учасників

12.07.2018

Міжнародний фестиваль анімації LINOLEUM оголосив учасників Міжнародного та Національного конкурсів

З 6 по 9 вересня у Києві відбудеться Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM. Цьогоріч фестиваль пройде за підтримки Держкіно України.

Глядачів чекає найкраща новітня анімація, фільми-призери найбільших світових анімаційних фестивалів та неймовірна кількість цікавих фільмів із дивовижними історіями.

LINOLEUM висвітлює розвиток новітніх стилів анімації та її поєднання з іншими видами мистецтва. Програма фестивалю охоплює всі техніки сучасної анімації та усі її жанри – від комедій до філософських притч.

До міжнародного конкурсу фестивалю надійшло понад 2500 заявок з 75 країн світу. Було відібрано 49 робіт з 27 країн. Найбільша кількість фільмів – з  Бельгії, Німеччини та Франції. Серед авторів міжнародного конкурсу є учасники відомих фестивалів: Annecy, Tribeca, Berlinale, Animafest Zagreb та інших.

Варто зазначити, що до Міжнародного конкурсу увійшли одразу дві роботи українських авторок. Фільм української художниці, ілюстраторки дитячих книжок Нати Метлух «Pura Vida» братиме участь від Естонії, а «Вниз» (Below) Ольги Макарчук – від Великобританії.

Українська програма фестивалю цього року побила рекорди за кількістю заявок – надійшло 76 фільмів. Відібрано 14 робіт, серед яких володар Ґран-прі фестивалю Відкрита Ніч «Причинна: Історія кохання», фільм лауреата Berlinale Степана Коваля «Лабіринт», нові роботи Сашка Даниленка, Микити Лиськова, Ганни Рибак та інших.

Цього року LINOLEUM представить спеціальну програму Ladies First – фільми, створені жінками про жінок, про їхні почуття, страхи, можливості та досягнення. Крім того, пройде дискусія на тему жінок-героїнь у сучасних анімаційних фільмах.

 

Окрім Міжнародного та Національного конкурсів, в рамках LINOLEUM відбудеться Конкурс комерційних фільмів. У цю категорію входять реклама, освітні фільми та відеокліпи. До участі приймалися роботи як закордонних, так і українських авторів.

Повний список учасників конкурсних програм можна переглянути за посиланням.

Переможців фестивалю визначатиме міжнародне професійне журі, до складу якого ввійшли:

  • Уло Пікков (режисер, продюсер і кінокритик, Естонія);

  • Мауро Карраро (кінорежисер, мультиплікатор, Італія);

  • Andrew AJ (засновник stop motion студії Happy Hippie Lab, Україна).

 

У 2018 році LINOLEUM пройде в креативному просторі IZONE (м. Т. Шевченка). Організатор фестивалю – анімаційна студія Animagrad.

Головна мета LINOLEUM – висвітлити розвиток найсучасніших напрямків в мистецтві анімації в Україні та за кордоном і познайомити глядачів з можливостями художнього вираження, котрі відкриває та дозволяє анімація.

16 липня на порталі Concert.ua стартує попередній продаж квитків на фестиваль за вигідною ціною!

Фестиваль відбудеться за підтримки Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Державного агентства України з питань кіно.

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно
23 грудня, понеділок, Синій зал ЮВІЛЕЇ ФІЛЬМІВ – РОКОВИНИ ГЕРОЇВ Вечір пам’яті праведників - лікаря Т. Яновського та археолога М. Макаренка

24 грудня, вівторок, Червоний зал Прем’єрний показ художнього фільму «ХАЙТАРМА». Початок о 18 годині 30 хвилин

25 грудня, середа, Синій зал «Кіношні бувальщини». Фільму «ПАРТИЗАНСЬКА ІСКРА» - 55 років. Початок о 18 годині