f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Губернатор Одеської області про зйомки фільму "Передчуття" кінокомпанії Гарнет

17.07.2018

На початку літнього сезону жителі Чорноморська приймали не тільки туристів, а ще й всю знімальну групу фільму «Передчуття», для зйомок якого не випадково були обрані локації Чорноморська та Одеси. Дивовижні краєвиди, місцевий колорит та тепле морське узбережжя не могли не зацікавити творців фільму «Передчуття». Нова стрічка від української кінокомпанії Garnet International Media Group («Межа», «Правило бою», «Сквот32») буде створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Після завершення зйомок губернатор Одеської області Максим Степанов зустрівся зі знімальною групою та продюсером стрічки Андрієм  Єрмаком. Губернатор детально розпитав про особливості знімального процесу, атмосферу на знімальному майданчику, складності зйомок у морі  та про особисті враження команди.

«Прийнято вважати, що саме в Одесі народився кінематограф і не секрет, що в нашому регіоні є майже всі умови для натхнення та творчості, особливо для створення нових кінокартин. Мова кіно сама зрозуміла та прийнятна. Демонструючи шлях, який проходять кіногерої, кіно дає цінний матеріал як для виховання так і для самомотивації. Відродження українського кіно є важливою та невідкладною задачею, вирішення якої сприятиме культурному розвитку нашої країни, збереженню загальнолюдських цінностей, тому що саме кіно позитивно впливає  на практично всі сфери суспільної свідомості. Ми, як представники влади, були зацікавлені у плідній співпраці з командою фільму «Передчуття» та почували себе причетними до українського кінематографу» - прокоментував керівник Одеської області Максим Степанов.

Продюсер фільму Андрій Єрмак, засновник Garnet International Media Group («Межа», «Правило бою», «Сквот23») про зйомки фільму «Передчуття» та зустріч із губернатором Одеської області:

«Ми практично завершили основний знімальний процес «Передчуття». Уся творча група та я задоволені тим, як проходили зйомки. Ми в захваті не тільки від Одеської адміністративної групи, яка працювала над фільмом, від міста Чорноморська, місцевих жителів, а також від представників влади міста та області, які допомагали в організації знімального процесу. Ми дійсно вважаємо, що такі керівники як: губернатор Одеської області Максим Степанов, голова міської ради Чорноморська Хмельнюк Валерій Якович, його заступники Пічахчі Лариса Володимирівна та Крук Юрій Юрійович і багато інших, з ким нам довелося спілкуватися, впливають на майбутнє України, опікуються ним та залучаються до культурних заходів особисто. Під час розмови з губернатором ми не залишили без уваги тему розвитку українського кінематографу в цілому та його значення для суспільства. Одеса багато років була кінематографічним центром України, тому відродження українського кіно має  вплинути на підвищення економічного стану країни. Наприклад, завдяки зацікавленості наших зарубіжних колег у зйомках фільмів саме в нашій країні, неминуче призведе до притоку туристів на місця зйомок майбутніх кіношедеврів. Мені було особливо приємно вручити Максиму Степанову на згадку про фільм, картину, яку власноруч намалювала донька нашого талановитого художника-постановника Павла Ярмусевича, який є лауреатом премії Чикагського кінофестивалю за найкраще художнє оформлення словацько-українського фільму «Межа». Дівчинка відтворила найкрасивішу реальну локацію із фільму. Символом «Передчуття» є магічний пісковий годинник, який ми теж вирішили подарувати, і який буде нагадувати, що найціннішим у житті є час.»

Картину створюють справжні майстри українського кінематографу.

Режисер В’ячеслав Криштофович, лауреат Другої національної кінопремії «Золота Дзиґа», заслужений діяч мистецтв України та член-кореспондент Національної академії мистецтв України, фільмографія якого складається більш ніж з 25 фільмів, які брали участь у багатьох кінофестивалях та відомі у світі («Дрібниці Життя», «Два Гусари», «Ребро Адама», «Приятель небіжчика» та «Самотня жінка мріє познайомитись»). Сценарист Анатолій Крим – заслужений діяч мистецтв України, лауреат Міжнародної літературної премії імені Юрія Долгорукого, письменник, драматург та автор сценаріїв до фільмів.

Головні ролі виконують: Станіслав Боклан  – народний артист України, Лариса Руснак – народна артистка України, Ксенія Ніколаєва – народна артистка України, Олександр Токарчук – засновник Школи образності (акторське драматичне мистецтво), Ірина Бенюк – актриса Івано-Франківського «Нового Театру», молоді та перспективні актори Сергій Пащенко та Євгенія Муц.

Сюжет фільму побудований таким чином, щоб кожний глядач при перегляді знаходив  для себе щось особисте і переосмислював власне життя. Залишається дочекатися закінчення зйомок та перших трейлерів фільму.

Офіційна інформація.