f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Автори двох українських фільмів стали лауреатами ОМКФ-2018

21.07.2018

Дві українські кінострічки - повнометражна "Дельта" Олександра Течинського і короткометражна "Магнітна буря" Ігоря Ганського - визнані кращими на Одеському кінофестивалі-2018.

Таке рішення сьогодні оприлюднили члени Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), повідомляє кореспондент Укрінформу.

Переможці отримали дипломи від журі ФІПРЕССІ, до складу якого входять   кінознавець Сергій Васильєв (Україна), кінокритик Роберт Гортон (США) та дослідник кіно Саньїн Пейкович (Швеція).

Варто зазначити, що фільм "Дельта" - це розповідь про життя рибалок Вилкового - містечка з вулицями-каналами, де сполучення здійснюється оригінальними човнами. Влітку тут багато туристів, але автори стрічки показали глядачам Вилкове у той час, коли місто мало хто відвідує. Це фільм про зиму в дельті Дуная, точніше про людей, які тут зимують. І заробляють на життя рибальством і косінням очерету взимку.

Сценарій цього українсько-німецького фільму також був визнаний переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно України й отримав державну підтримку розміром 1 млн 852 тис. грн., що становить 40% загальної вартості створення кінострічки.

Короткометражний фільм "Магнітна буря" переніс глядачів - учасників фестивалю у червневі дні 2017 року, коли сталась одна з потужних магнітних бур, а також відбулась кібератака вірусу Петя. Однак головним героям стрічки - бабі Дусі і Наталці - не до того, адже у них саме розбився телевізор.

Завтра, 21 липня, під час церемонії закриття будуть названі всі лауреати ОКМФ-2018.

Укрінформ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.