f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Польщі відбудуться зйомки документального фільму «Операція «Грубешів»

27.07.2018

Стрічка режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко створюється кінокомпанією «УМ-ГРУП»  за підтримки Держкіно України. Продюсером є Артем Денисов.

Знімальна група фільму проведе зйомки у місті Грубешів Люблінського воєводства Польщі з 25 до 30 липня. Посольство України у Польщі, Генеральне  консульство України в Любліні, влада Грубешова і міський музей ім. Сташице допомагатимуть у створенні картини.

Бургомістр Грубешова Томаш Зайонц надав дозвіл на зйомки фільму в місті, музеї та в інших історичних локаціях за подіями сюжету стрічки. Також були надані контакти регіонального Грубешівського товариства, де знімальна група зможе ознайомитися з архівними матеріалами 1946-го року.

Стрічка розповідає про спільну боротьбу українських та польських повстанців проти радянських комуністів під час та після Другої світової війни. У ті роки українці та поляки були запеклими ворогами. І це робить факт їхньої  бойової співпраці ще більш цінним та показовим. Один із них – спільна акція у польському місті Грубешів, під час якої був розгромлений радянський гарнізон, звільнені в’язні місцевої тюрми та знищено архів даних про переселенців.

Знімальний період триватиме з червня до серпня 2018-го року. Зйомки фільму відбуватимуться у Грубешові, Варшаві, Любліні та Києві. Прем’єра  запланована на 2019-ий рік.

Офіційна сторінка фільму у Фейсбук

Інформацію надано Державним агентством України з питань кіно.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.