f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Експериментальна сценарна лабораторія «Кіно Авеню»: Продовжено приймання заявок до 21 вересня…

20.09.2018

«Щоб зробити велике кіно, вам потрібно три речі - сценарій, сценарій та сценарій»
Альфред Гічкок

Відкрито набір сценаріїв до експериментальної сценарної лабораторії "Кіно Авеню". Відбір сценаріїв до лабораторії відбувається на конкурсних засадах.

Лабораторія стала можливою завдяки підтримці Українського культурного фонду й партнерству компанії Alba Film та Одеської кіностудії.

 З 12.09.2018 оголошується набір сценаріїв (цього року він проходитиме в дуже стислі терміни). Серед поданих сценаріїв відіберуть вісім, котрим, на погляд організаторів, ця лабораторія буде найбільш корисною.

Вимога до сценарію та сценариста:

- Наявність повнометражного ігрового сценарію (другої чернетки)*. 
Мова сценарію: українська.

* Перевага надаватиметься сценаріям із закріпленими продюсерами та продакшн-студіями. У сценариста має бути в доробку один повний метр, що мав національний прокат, або один - два, що мали фестивальний прокат коротких метра. Якщо серед поданих сценаріїв буде такий, за яким ще не закріплено продюсера, але сценарій виявиться дуже талановитим, лабораторія готова взяти на себе опіку над ним і допомогти знайти продюсера (продакшн-студію).

- Можливість присвятити час роботі в лабораторії, бути присутніми на всіх етапах її роботи, зокрема - мати можливість поїхати з Києва на три тижні в сценарну резиденцію, щоб переписати сценарій (витрати на сценарну резиденцію покриває лабораторія).

В рамках лабораторії сценаристи отримають ґрунтовне доопрацювання сценарію та повний курс девелопменту.

Всі учасники лабораторії матимуть можливість поспілкуватися та отримати поради від фахівців сценарної справи різних поколінь: українських режисерів та сценаристів Тараса Ткаченка й Романа Балаяна, а також європейського скрипт-доктора П’єра Годґсона, котрий з 2016-року є куратором відомої італійської сценарної лабораторії Торино Скрипт Лаб.

Експериментальна частина лабораторії складається з ознайомленням з практикою розстановок по Берту Гелінґеру й аналізу сценарію в рамках цієї практики (оживлення персонажів сценарію з акторами). Розстановку проводитиме психолог-розстановник з 13-річним досвідом і акторською освітою Вікторія Корсун . Цей експериментальний блок допоможе ґрунтовно опрацювати мотиви персонажів і їх еволюцію.

Після проведення розстановок і аналізу сценарію скрипт-докторами (один на один), сценаристи відправляться на три тижні усамітнення в сценарну резиденцію, щоб переписати сценарій з огляду на проведену роботу в рамках лабораторії.

По закінченню тритижневого терміну буде зібрано фокус-групу, перед якою буде проведена читка кожного переписаного сценарію за участю акторів і режисерів.

Завершиться практикум круглим столом, на котрому буде підбито підсумки проведеної роботи, дано оцінку результату й отриманому досвідові, а також обговорено інші актуальні для сценаристів питання.

Вартість: безкоштовно (для сценариста).

Увага!

Якщо сценарист живе не в Києві, йому доведеться самостійно сплатити проїзд до Києва і оренду помешкання, де він буде жити під час роботи сценарної лабораторії.

Також сценарист чи продакшн-студія-заявник чий сценарій буде вже відібрано, зобов’язуються в рамках відведеного терміну та за свій кошт зробити переклад свого сценарію англійською мовою для подачі іноземному скрипт-доктору.
Кожен учасник сценарної лабораторії підписує угоду, що в кінці фінальних титрів фільму знятого за сценарієм який пройшов роботу в рамках цієї програми буде зазначено логотип “Кіно Авеню”, а також “Одеської кіностудії”, котра є партнером лабораторії.

ЩО ПОТРІБНО ПОДАТИ:

1. Синопсис ( 1 сторінка шрифтом currier new 12) . 

2. Трітмент (максимум 10 сторінок). 

3. Сценарій.

4. Лист-підтвердження від продюсера чи продакшн-студії, який 
зазначає, що цей сценарій знаходиться в роботі і планується в запуск.

5. Заповнена онлайн-анкета 

6. Посилання на попередні роботи (екранізовані сценарії сценариста).

Продублювати пункти 1, 2, 3, 4, 6 на пошту: albafilm.info@gmail.com

  ** 

Граничний термін подачі заявок на участь у сценарній лабораторії - 21.09.2018, 24:00

Сценарії, які будуть подані після цього часу, розглядатися не будуть.

**

**

Дорогі сценаристи! 

Вже маємо перші подані сценарії і перші необачності в заповненні анкети і нехтування вимогами.

Будь ласка, заповнюйте в анкеті всі поля. Зазначайте Вашу попередню фільмографію і давайте посилання на Ваші попередні фільми. Синопсис і трітмент так само необхідні, як і сценарій. Якщо бракуватиме чогось одного анкета не розглядатиметься.

Попередня (бажана) дата релізу, важлива також, для усвідомлення планів продюсера і попередня загальна сума бюджету. Будь ласка, дотримуйтесь в заповнені анкети всіх вимог. Вони там не випадкові.

Якщо за сценарієм ще не закріплено продюсера, тоді в кожному полі, де мають бути відомості про продюсера, бюджет і реліз, напишіть, що продюсера нема.

Розглядатись будуть анкети де всі вимоги дотримані. І не забувайте дублювати на пошту  albafilm.info@gmail.com

Вікторія Трофіменко
ідеолог та засновник експериментальної сценарної лабораторії  "Кіно Авеню" (Film Ave) 

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.