f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно презентували перший міжнародний трейлер фільму «ЕКС»

06.10.2018

Презентуємо перший міжнародний  трейлер художнього фільму Сергія Лисенка «ЕКС» (в міжнародному прокаті «The Raid»)

 Картина створена за підтримки Держкіно України.Сценарій написаний  неодноразовим лауреатом премії «Коронація Слова», письменником та сценаристом Ярославом Ярішем.   

Продюсером фільму є Андрій Границя, режисером-постановником – Сергій Лисенко. Оператор-постановник – Сергій Михальчук, художник-постановник – Владлен Одуденко, художниці з костюмів – Яна Нікітенко та Елі Босович, художниця з гриму – Тетяна Маркова. Музику до фільму створили лідери української «Нової Опери» Роман Григорів та Ілля Розумейко.

 

 

 

 У головних ролях у стрічці знялись молоді актори: Орест Пастух, Віталій Гордієнко, Ліза Бакуліна, Василь Колісник, Роман Кривдик, Анатоль Фон-Філандра, Аліна Коваленко, Юлія Хміль, Артур Шлапак, Владислава Глєба, а разом з ними досвідчені майстри: В’ячеслав Хім’як, Олександр Норчук, Любомир Старак, Володимир Губанов та Віктор Жданов.

Фільм засновано на реальних подіях. «ЕКС»  є скороченням від слова «експропріація»   –  дії, яка наприкінці XIX на початку XX ст. була популярним джерелом фінансування революційної діяльності. Саме до неї у 1932-му році й вдаються бійці за незалежність України у невеличкому західноукраїнському містечку, яке на той час перебуває під владою Польщі. Акція здійснюється бійцями не з ціллю грабунку, а з метою заявити про себе та про свої політичні наміри. За планом, все мало пройти без застосування зброї, але  через   неймовірний збіг обставин все йде зовсім не так і тепер вибір у молодих патріотів невеликий: смерть або безсмертя.

 Художній фільм «ЕКС» вийде у кінотеатральний прокат  навесні  2019-го року.  Cтрічка знята компанією «Т.Т.М.» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Інформацію надано Держкіно України.
Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.