f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Юрій Грузинов і Ярослав Пілунський: «Ножа у спину застромлять лише тому, що ти з камерою»

21.02.2015

«Обставини були такі, що за всіма правилами ми мали поруч з Сенцовим сидіти», – говорять оператори «Вавилону’13» Юрій Грузинов і Ярослав Пілунський. Про свій досвід у кримському полоні, найболючіше, що їм довелося пережити на анексованому півострові, а також роботу кінодокументалістів вони розповіли на зустрічі у «Музеї Майдану».

«Повітря найскладніше передати, відчуття наелектризованого повітря, ось це єднання, контакт один з одним, коли виходиш за територію Майдану – і потрапляєш в інший світ», – говорить оператор і режисер Ярослав Пілунський, один із учасників «Вавилону’13».

Оператори Ярослав Пілунський і Юрій Грузинов зникли 16 березня 2014 року в Сімферополі. Вони мали зустріти посилку з речами для українських військових, але їх було викрадено представниками кримської «самооборони». Шість днів із ними не було зв’язку. У травні минулого року Ярославу Пілунському на рік заборонили в’їзд у Росію. Юрій Грузинов – росіянин, котрий живе в Києві.

«Найболючіше, що я пережив – це бачити очі своїх земляків, які розмахують триколором і відчувають пісвідомо – я ж бачу! – страх, адже розуміють, що вчиняють злочин. Бояться і продовжують розмахувати», – зізнається Ярослав Пілунський, уродженець Севастополя.

На зустрічі в «Музеї Майдану» «вавилонівці» згадали події річної давності, говорили про особливості погляду кінодокументаліста на події, про фільм «Сильніше, ніж зброя» і відповідали на запитання аудиторії.

Яна Шарова, ВідеоТеКа, 19 лютого 2015 року

22 травня, середа, Малий зал Посольство Аргентинської Республіки та Посольство Республіки Куба в Україні представляють «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО»

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»