f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Катерина Копилова про те, куди мають іти кошти від збору на українське кіно

10.03.2015

Громадськість має вимагати створення окремого від державного бюджету фонду, в якому буде акумульовано кошти від збору на українське кіно, переконана екс-голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова. Спираючись на свій досвід роботи в кіногалузі часів Януковича, вона добре знає, як важко «вибити» гроші на кіно із держбюджету.

«Я приймаю усе каміння у свій город з приводу ручного управління галуззю. Гадаю, ви всі розумієте, чому так було й інакше бути не могло», – таким публічним каяттям почала свій виступ Катерина Копилова перед учасниками круглого столу з обговорення механізмів додаткового державного фінансування українського кіновиробництва.

Вона звернула увагу аудиторію, що стаття про збір на національне кіно фігурує в Законі «Про кінематографію» ще з 2009 року, але весь цей час її не виконували. На думку екс-голови Держкіно, кіноспільнота і громадськість загалом мають вимагати, аби кошти від збору ішли на спеціальний банківський рахунок, незалежний від бюджету. «Тільки-но ми про це знизу нагору скажемо, що нам потрібен небюджетний фонд, одразу розпочнуться великі криваві дискусії», – попередила Катерина Копилова.

В своєму виступі вона звернулася і до представників комерційних телеканалів. Вона нагадала, що 2006 року завершила свою кар’єру на ТБ на посаді генерального продюсера «Нового каналу»: «Щоб виконати квоту, я вирішила у 2005 році купити весь архів Національної кінематеки, вигадала програму «Зона ночі», та все українське – в ніч. І досі, вже десять років, таким чином «Новий канал» виконує квоти», – сказала Катерина Копилова. Наслідки такої політики і такого ставлення до власного кіно і культури загалом на українських телеканалах – анексія Криму і війна на Донбасі.

Катерина Копилова закликала комерційні канали не сприймати можливе запровадження збору на українське кіно з точки зору бізнесу. І підкреслила: якщо телеканали будуть сплачувати цей збір, вони мають на рівні законодавства отримати певні преференції.

ВідеоТеКа, 6 березня 2015 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда