f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Володимир Тихий: Порошенко буде відповідати за те, що Путін робить із Олегом Сенцовим, Надією Савченко та іншими українськими політв'язнями

28.07.2015

Кінорежисер Володимир Тихий – про подібність систем держуправління в Україні та у Росії, Олега Сенцова, Надію Савченко та інших українців-заручників Путіна, а також про кіноосвіту в нашій країні та суть конфлікту між режисерами-викладачами КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого Юрієм Терещенком та Ларисою Артюгіною.

Як відомо, у Північно-Кавказьському окружному військовому суді у Ростові-на-Дону триває суд над українцями – режисером Олегом Сенцовим та активістом Олександром Кольченком. Вчора був другий день розгляду справи по суті, але про це не пишуть на перших шпальтах загальноукраїнських видань і не з цієї новини розпочинають свої новини загальнонаціональні канали. Українські медіа про перебіг цього суду повідомляють лаконічно, переважно користуючись інформацією із російських джерел. Винятком є хіба що "Громадське ТБ", журналісти якого не полінувалися переговорити безпосередньо із адвокатом Сенцова та записати інтерв'ю із консулом України у Ростові-на-Дону.

Можна припустити, що редакції українських ЗМІ просто побоялися відправляти своїх кореспондентів на місце подій, адже випадків брутального поводження російських силовиків щодо наших журналістів достатньо. Але це припущення не знімає питання, над яким варто замислитись як журналістам, так і суспільству: як розцінити той факт, що наші кореспонденти не бачать на власні очі цей резонансний суд над українцями? І чи повториться ця історія, коли розпочнеться суд над Надією Савченко, яку зараз утримують недалеко, у одному зі слідчих ізоляторів у Ростовській області?

Пострадянська система (хоч із певними національними особливостями, але по суті однакова) існує як у Росії, так і в Україні, зауважує кінорежисер Володимир Тихий. З моменту захоплення та незаконного утримання у СІЗО Надії Савченко, Олега Сенцова та десятків інших українців минуло вже більше року, а українська держава все ще не виробила ефективний механізм протидії. Так, наша держава не відмовляється від своїх громадян, як це робить Росія, коли стає відомо, що до нас у полон знову потрапили її громадяни. Але по факту, дивлячись на дії української влади та на результати цих дій, можна побачити щось схоже на те, як поводить себе російська влада в аналогічних обставинах, вважає учасник об'єднання "Вавилон'13". Українська система обманює наші сподівання та робить косметичний ремонт замість повноцінних реформ, але час розгортається у незворотньому напрямку, тому момент, коли нинішня влада відповідатиме, зокрема й за те, що зараз роблять у Росії із українськими політв'язнями, є невідворотнім, переконаний Володимир Тихий.

Марина Баранівська, ВідеоТеКа, 28 липня 2015 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ