f y
Національна спілка кінематографістів України

Вiдео

Телерадіостудія Міноборони разом з Film.ua зняли документальний фільм «Рейд»

26.10.2015

12 жовтня, о 19:00 у кінотеатрі «Україна» відбувся прем'єрний показ документального фільму «Рейд», присвяченого героїчним рейдам українських десантників, які зупинили російську агресію у серпні-вересні 2014 року. На прем'єрі були присутні герої фільму (десантники) і Президент України Петро Порошенко.

14 жовтня, у День захисника України, телевізійна прем'єра фільму «Рейд» відбулася в ефірі одразу кількох загальнонаціональних каналів. Зокрема, стрічку демонстрували телеканали «Інтер», «Україна», «UA: Перший», ICTV, СТБ, 5 канал, «Еспресо TV».

Радник міністра оборони з питань комунікацій Олексій Макухін розповів «Телекритиці», що стрічку «Рейд» зняли Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України («Військове телебачення України») у партнерстві з кінокомпанією Film.ua.

Робота над проектом тривала з кінця липня та була завершена 11 жовтня. «Працювали доволі довго, тому що у фільмі багато героїв, багато прямої мови. Оскільки наші герої – це бойові десантники, їх було складно зловити в Києві. Тому ми багато подорожували, їздили за 15 кілометрів до лінії зіткнення, щоб записати інтерв'ю з нашими героями», – розповів радник міністра оборони.

Автор ідеї фільму – Олексій Макухін, автор сценарію – Олексій Гончарук, режисер монтажу – Андрій Трандін, продюсери – Поліна Толмачова й Андрій Ризванюк. За словами пана Макухіна, над «Рейдом» працювала та ж команда, що й над документальним фільмом «Аеропорт» про «кіборгів» – захисників Донецького аеропорту, прем'єра якого відбулася в травні 2015 року. 

«У фільмі не було позиції режисера. Фактично ці функції виконували режисер монтажу, автор сценарію, я та продюсер», – розповів пан Макухін.

Журналістську роботу – запис інтерв'ю десантників – проводили як журналісти Центральної телерадіостудії Міноборони, так і сценарист Олексій Гончарук, а також радник міністра оборони Олексій Макухін.

«Фільм народився з того, що я звернув увагу на цитату американського військового експерта Філіпа Карбера, що українські десантники з 95-ї бригади зробили найдовший рейд збройного формування у військовій історії світу. Це понад 400 кілометрів. Ми починаємо фільм із цього рейду, який дозволив українській армії звільняти території. Потім росіяни почали активніше використовувати свою артилерію і 24 серпня ввели свої війська – сталася Іловайська трагедія. Після цього були вже інші рейдові операції, які допомогли зупинити наступ ворога, що планувався за двома напрямками – на Маріуполь і Харків, і змусили ворога сісти за стіл переговорів», – розповів Олексій Макухін.

За словами пана Макухіна, переговорами з телеканалами щодо показу «Рейду» займалися Центральна телерадіостудія Міноборони та Адміністрація Президента.

Після телевізійної прем'єри стрічку виклали на YouTube-каналі «Військового телебачення України».

За інформацією «Телекритики»

Перший Кіноогляд оголосив переможців

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05