f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Одного разу в Україні». Прем’єра ігрового фільму режисера Ігоря Парфьонова про події часів Революції гідності

28.11.2014

28 листопада в приміщенні столичного культурного центру «Київ», за підтримки Державного агентства України з питань кіно, відбудеться прес-конференція і прем’єрний показ фільму харківського режисера Ігоря Парфьонова «Одного разу в Україні».

 Повнометражний 95-хвилинний художній фільм «Одного разу в Україні» оповідає про події, що відбулися на київському Майдані Незалежності в період між останніми числами листопада 2013-го і лютим 2014-го років. Унікальність фільму полягає в тому, що зйомки проводилися під час «Революції гідності», де за декорації використовувалися справжні барикади, а за масовку — самі майданівці. Над фільмом працювали чотири оператори — Олександр Буров, Дмитро Шиповський, Юрій Перетяченко і Володимир Аксьонов.

 Фільм не маву бюджету, бо знімався на громадській основі та за волонтерської допомоги. Тим не менше, звук зводився на професійній студії «Третьяков продакшен», і там само виводився DCP.

Світова прем’єра «Одного разу в Україні» відбулася 6 листопада на міжнародному кінофестивалі в Котбусі в межах програми «Україна: територія кіно». Після того фільм локально показувався в Культурному центрі «Український світ» у Варшаві, Польща, та у домі української культури в Парижі, Франція.

 У прес-конференції візьмуть участь режисер фільму Ігор Парфьонов (президент правозахисного центру «Ступєні»), акторка Олена Слюсарчик (виконавиця головної жіночої ролі), аматор Олександр Яхно (одна з головних чоловічих ролей; афганець; його син, 26-річний десантник Артур Сілко, солдат 2-го батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади, загинув 6 жовтня 2014 року на підступах до аеропорту Донецька), поет Сергій Отводенко (виконавець одної з епізодичних ролей).

 Також на прес-конференції буде сказано, що фільм «Одного разу в Україні» — це перша частина трилогії, задуманої режисером, і оголошено про вже початі зйомки другої частини, «Дикі», що торкатиметься сучасних подій на Донбасі. На прес-конференції очікується присутність одного з акторів «Диких».  

Держкіно

18 грудня, понеділок, Синій зал Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно». АННА СТЕН (1908-1993)

19 грудня, вівторок, Синій зал ДО 90-РІЧЧЯ З ДНЯ ВИХОДУ У ПРОКАТ ФІЛЬМУ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА «ЗВЕНИГОРА»: Повільне читання кінотексту

20 грудня, середа, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата премії ім. М. В. Ломоносова МИКОЛИ ГРАЧОВА