f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Як кінематографічний Карл Маркс не доїхав до Львова

16.09.2020

17 вересня 1939 року Радянський Союз вдерся до Східної Польщі, анексувавши Галичину та Волинь. Новою територією зацікавилися кінематографісти: “західні” вулички, незвична архітектура, мальовничі Карпати – які можливості для зйомок! Тож навесні та влітку 1940-го Львів перетворився на такий собі великий знімальний майданчик просто неба. Певно, була якась вказівка згори про кінематографічне освоєння захоплених земель.

Так у травні 1940 року здивовані львів’яни зауважили на вулицях свого міста Сталіна, Ворошилова і Будьонного – у військових френчах. Сплутати неможливо: їхні портрети розвішані по всьому місту. Люди не одразу зрозуміли, що то актори Семен Гольштаб, Микола Боголюбов і Олександр Хвиля, які грають у кінокартині “Перша кінна” виробництва “Мосфільму”. Сценарій про події 1920-го написав Всеволод Вишневський, знімають режисери Юхим Дзиган і Георгій Берьозко. Сюжет фільму місцева газета “Вільна Україна” виклала так: “Герої Першої кінної гнали білополяків аж під Львів, де в селі Задвір’я вони вщент розгромили велике з’єднання білопольської кавалерії”.

Далі:

https://matrix-info.com/yak-kinematografichnyj-karl-marks-ne-doyihav-do-lvova/?fbclid=IwAR01e5Mo--NCP5EmbXHfHKOrc_clJqBh-WglyJWskeHbjLyz8HXY5uY0MK8