f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Керівник Inter Media Group Анна Безлюдна заявила, що вона проти відмови від російських серіалів

24.09.2015

Керівниик Inter Media Group Анна Безлюдна заявила, що вона проти відмови від демонстрування російських серіалів. Про таке вона заявила 21 вересня 2015 року під час он-лайн конференції у виданні «Комсомольська правда в Україні».

Відповідаючи на питання, які телесеріали є близькими для українців духовно, адже останнім часом глядачам часто показують турецькі серіали, корейські (хоча, заради справедливості, варто зазначити, що корейських серіалів в українському телевізійному ефірі катма), Анна Безлюдна відповіла таке: «Слід розуміти, що глядача не можна примусити дивитися. Є певна навіть не звичка, а ментальність. Ось ми так одягаємося, для нас це нормально. Але якби я прийшла із закритим обличчям, ви би здивувалися. В іншій країні це не видалося би дивним – така модель поведінки.

Тому турки – це турки, а ми – це ми. Я не відкрию великий секрет: природно, нам близькі російські серіали, тому що ментальність схожа. Ми роками, тисячоліттями живемо у спільному духовному культурному просторі. А тепер давайте усе це відкидати, відрізати? Це навіть не різати під собою гілляку, а ногу собі пиляти. Це ненормально».

Відповідаючи на питання, яке кіно буде демонструвати канал у зв’язку із забороною російських фільмів і серіалів, Анна Безлюдна розповіла таке: «Ми запустили у виробництво декілька нових серіалів. на жаль, ми не можемо за декілька місяців зняти тисячу годин серіалів і фільмів. Тому, звичайно, після прийняття закону проблема є. Заборонені усі серіали і програми, вироблені в РФ із 1 січня 2014 року (на програми заборона не розповсюджується, йдеться лише про фільми і серіали. – НСКУ). Наприклад, демонструвати мелодраму, яка була знята 15 грудня 2013-го можна, а 15 січня 2014-го – уже ні. Чому? На це питання в рамках правового поля чітко відповісти не можна, можна відповісти з точки зору певної політичної доцільності. Але, вибачте, політика – це політика, а законодавство – це законодавство.

Я ніколи не приховувала своєї позиції, що такі кроки не підтримую. Заборони – не найбільш ефективний спосіб досягнення результатів, це не ринковий підхід. Плюс до цих заборонних законів багато запитань. Ми обговорюємо їх у нашому професійному середовищі, було декілька зустрічей на рівні віце-прем’єра, міністра культури (В’ячеслава Кириленка. – НСКУ). Є надія, що нас почують».

Власна інформація НСКУ

28 травня, вівторок, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ