f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільм «Троє» зніматиме Іван Кравчишин

04.08.2016

Стрічку «Троє», що перемогла на 7-му конкурсі кінопроектів Держкіно, замість Віталія Потруха зніматиме режисер Іван Кравчишин.

Відповідне рішення було прийняте Експертною комісією з питань кінематографії при Державному агентстві України з питань кіно 14 липня 2016 року.

У засіданні взяли участь експерти Андрій Дончик (голова комісії), Олександр Богуцький, Роман Бондарчук, Валентин Васянович, Володимир Войтенко, Віталій Докаленко, Андрій Дяченко, Геннадій Кофман, Юрій Мінзянов, Андрій Різоль і Володимир Тихий.

Вісім експертів схвалили заміну режисера фільму «Троє» Віталія Потруха на Івана Кравчишина. Двоє експертів висловилися проти, один – утримався.

Таку інформацію було отримано у відповідь на інформаційний запит, спрямований до Держкіно.

Іван Кравчишин підтвердив сайту НСКУ, що зніматиме стрічку. Зараз він займається роботами підготовчого періоду.

Нагадаємо, «Троє» – повнометражний ігровий фільм – переможець 7-го конкурсу кінопроектів Держкіно. Виробник – компанія «Директорія кіно», продюсер Ігор Савиченко, автор сценарію – Віталій Потрух.

На пітчингу автори обіцяли зняти український вестерн про трьох друзів, різних за характером людей. Дія майбутнього фільму відбувається на початку ХХ століття і, на думку авторів проекту, ці події дуже актуальні нині та перегукуються з тим, що сьогодні переживає наша країна.

Віталій Потрух відмовився від режисури фільму «Троє» 30 травня 2016 року після того, як напередодні повідомив про участь у XXV Міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь», який тривав в окупованому Російською Федерацією Севастополі.

Спершу він заявляв, що його запрошували організатори фестивалю, але він відмовився від участі. Але після того як були знайдені відео-докази його присутності на фестивалі, зізнався, що їздив туди.

Угоду на виробництво стрічки «Троє» між «Директорією кіно» та Держкіно було підписано 30 листопада 2015 року. Загальний обсяг державного фінансування фільму становить 9 млн. 329,9 тис. гривень. У 2015 році на підготовку до зйомок було перераховано 128,4 тис. гривень, а 2016 року планується спрямувати з бюджету на його створення 8 млн. 883,7 тис. гривень.

Олеся Анастасьєва, для НСКУ