f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Андрій Звєрєв пішов із посади очільника Одеської кіностудії

10.01.2017

Голова правління ПрАТ «Одеська кіностудія» Андрій Звєрєв звільнився із посади, повідомляє видання «Думская».

Про те, що Андрій Звєрєв написав заяву за власним бажанням повідомила його прес-секретар Ольга Щербакова.

10 січня 2017 року Андрій Звєрєв передав свої повноваження в.о. голови правління ПрАТ «Одеська кіностудія» юристу Андрію Осіпову.

Своє рішення Андрій Звєрєв пояснив сімейними обставинами, через які він має територіально знаходитися в Києві. Крім того, за його словами, змінився склад акціонерів Одеської кіностудії.

«У складі акціонерів ПАТ відбулися зміни: основним серед приватних акціонерів став Олександр Ткаченко (генеральний директор групи компаній «1+1»), і керувати студією буде його команда», – цитує Андрія Звєрєва його прес-секретар.

Андрій Звєрєв очолював Одеську кіностудію від 8 червня 2012 року.

29 грудня 2016 року відбулися збори Наглядової ради ПрАТ «Одеська кіностудія», на яких достроково були припинені повноваження Юрія Нікітіна, який очолював Наглядову раду від 24 квітня 2009 року. А новим головою Наглядової ради став заступник міністра культури Ростислав Карандєєв.

Щойно увільнений Юрій Нікітін набув вакантних повноважень члена Наглядової ради. Крім нього і Ростислава Карандєєва до неї входять Олександр Ткаченко, генеральний директор ТОВ «Телерадiокомпанiя “Студiя 1+1”», та Інна Подгородецька, директор ТОВ «Нова кіностудія».

В управлінні Фонду державного майна України знаходиться 50%+2 акції ПрАТ «Одеська кіностудія», що перебувають у державній власності. Власником решти акцій є ТОВ «Нова кіностудія».

Нагадаємо, що 28 листопада 2016 року Експертна комісія з питань кінематографії Державного агентства України з питань кіно погодила заміну студії-виробника фільму «Пам’ять сонця» (реж. Віктор Кустов), переможця 9-го конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, який мав бути вироблений Одеською кіностудією.

У відповідь на звернення тодішнього керівництва кіностудії – голови правління Андрія Звєрєва та голови Наглядової ради Юрія Нікітіна – експерти погодилися передати кінопроект ТОВ «Продюсерський центр “ОК”».

Засновниками ТОВ «Продюсерський центр “ОК”» є Руслана Звєрєва, Олена Нікітіна, Олександра Лапкаускене та Людмила Длугаш.

«Продюсерський центр було створено два роки тому як інструмент залучення проектів на Одеську кіностудію. Тому, коли продюсерський центр вкладає кошти у кінопроекти, які виробляються на студії або в копродукції з іншими партнерами, це правильно. Це підтримка студії», – розповідав Андрій Звєрєв в інтерв’ю газеті «День», що вийшло наприкінці грудня 2016 року.

У цьому інтерв’ю значну увагу було приділено проектам і планам Одеської кіностудії. Про те, що вже найближчим часом Андрій Звєрєв піде з посади голови правління, не йшлося.

Власна інформація НСКУ