f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЄС повертає до РФ "Фестиваль європейського кіно" – у Мінкульті відреагували.

30.10.2023

Україна відреагувала на повернення до Росії Фестивалю європейського кіно.

Євросоюз проведе в Росії Фестиваль європейського кіно, який скасували 2022 року, – захід пройде онлайн від 1 по 15 листопада. На ньому планується представити 21 фільм з країн ЄС і два фільми спільного виробництва російських та європейських кіностудій.

У Міністерстві культури та інформаційної політики України відреагували на таку заяву.

https://tsn.ua/ukrayina/yes-povertaye-do-rosiyi-festival-yevropeyskogo-kino-u-minkulti-vidreaguvali-2439370.html

Заява Міністерства культури та інформаційної політики України щодо Фестивалю європейського кіно

612 днів Україна тримає удар російської агресії і залишається форпостом свободи і демократичних цінностей для Європи та всього цивілізованого світу.

Ми цінуємо дружбу та партнерство наших європейських колег, розуміємо вагу допомоги союзницьких держав у відновленні територіальної цілісності України і знаємо, що ця допомога є щирою і усвідомленою. А тому вважаємо прикрим непорозумінням повідомлення, поширене Представництвом Європейського Союзу в рф, про повернення Фестивалю європейського кіно в росію. У повідомленні йдеться про те, що з 1 по 15 листопада на ньому планується представити 21 фільм з країн ЄС і два фільми спільного виробництва російських та європейських кіностудій.

Щоб зупинити повномасштабну агресію рф проти України та не допустити виникнення нових осередків воєнних дій, спровокованих рф, на території європейських держав, важливо продовжувати ефективну санкційну політику не лише в економічній сфері, але й в культурі, зокрема і в кінематографі.

Вся європейська спільнота має бути консолідованою та послідовною у боротьбі зі злом, яким сьогодні стала країна-агресор. Від дій рф страждають мільйони людей, знищено 835 обʼєктів культурної спадщини, 1702 об’єкти культурної інфраструктури, які мають цінність не лише для України, а є частиною європейського й світового культурного надбання. Тому відновлення культурного діалогу з країною-агресоркою в таких умовах є неприпустимим.

https://mcip.gov.ua/news/zayava-ministerstva-kultury-ta-informaczijnoyi-polityky-ukrayiny-shhodo-festyvalyu-yevropejskogo-kino/