f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Польщі відбудеться фестиваль «Дні Сергія Параджанова»

09.07.2015

10-11 липня у Центрі мистецтва «Форт Сокольницького» у Варшаві (Польща) відбудеться міжнародний фестиваль «Дні Сергія Параджанова», присвячений видатному кінорежисерові, художнику, творчість якого великою мірою пов'язана з Україною, повідомляє «Телекритика».

У програмі фестивалю – демонстрація кінострічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» та реставрованого фільму «Саят-Нова», який 1973 року вийшов на екрани під назвою «Колір граната» в редакції Сергія Юткевича. Робота над відновленням стрічки тривала понад три роки. Фахівці з Італії, Франції, Росії, Вірменії не тільки повернули їй яскраві кольори та чистий звук, але й оригінальну авторську версію монтажу, яку в радянські часи мало хто бачив.

Серед заходів «Днів Сергія Параджанова» – театралізоване фольклорне дійство «Весільні фрески або Квітка для Параджанова» Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», показ документального фільму «Небезпечно вільна людина» (режисер Роман Ширман), творчий вечір «Гранат і яблуко: Параджанов і Гуерра», на який запрошено Лору Гуерра, вдову видатного італійського кінодраматурга, поета і художника Тоніно Гуерра. Колись він згадував про Сергія Параджанова: «Кожне спілкування з ним я сприймав як чергове знайомство. Це стосувалося його чарівної присутності, яку відчував завжди й скрізь, де б не був... Я дихав повітрям його казок».

На гостей фестивалю чекають також виставки живопису знаних українських митців Бориса Єгіазаряна («Вогнем любові») та Катерини Косьяненко («Тіні забутих предків»).

Дні Сергія Параджанова у Варшаві пройдуть за підтримки Посольства України в Польщі та Посольства Польщі в Україні, за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Польща Андрія Дещиці та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Генріка Літвіна, почесних гостей.

Відкриття фестивалю відбудеться 10 липня о 20.00 у Центрі мистецтва «Форт Сокольницького» (Варшава, вул.Стефана Чарнецького, 51).

«Телекритика», 9 липня 2015 року