f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Документальний фільм «Процес» про справу Олега Сенцова показали на МКФ у Ризі

14.09.2017

На Ризькому міжнародному кінофестивалі відбувся показ документальної стрічки «Процес» Аскольда Курова про кримського режисера, політв'язня Олега Сенцова, якого утримують у Росії, інформує «Детектор медіа».

Третій міжнародний Ризький кінофестиваль (Riga IFF) триває з 7 по 17 вересня 2017 року. На ньому представлено дев'ять кінопрограм і буде показано 120 фільмів. Також відбудуться три конкурси – повнометражного кіно країн Балтійського регіону, короткометражного кіно SHORT RIGA і балтійських музичних відео.

Російський режисер Аскольд Куров знімав засідання суду в Ростові-на-Дону (Росія), в ході якого український режисер Олег Сенцов був засуджений за сфабрикованим звинуваченням у тероризмі до 20 років позбавлення волі.

Міжнародна прем'єра фільму пройшла у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі.

Українська прем'єра стрічки відбулася у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Режисер особисто представив фільм глядачам. Перед початком фільму пройшов флешмоб – гості прем'єри підняли таблички з хештегом #FreeSentsov.

6 квітня 2017 року «Процес» вийшов у кінопрокат у Києві, Вінниці, Запоріжжі, Львові, Одесі, Сумах та Харкові.

Документальна стрічка Аскольда Курова про судовий процес над українським режисером Олегом Сенцовим була у програмі британського кінофестивалю Sheffield Doc/Fest.

Також фільм продемонстрували у Торонто в рамках Днів українського кіно, що відбулися 9 та 10 вересня 2017 року.

За інформацією «Детектора медіа»