f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Відкритий лист Богдану Бенюку, двічі народному – депутату та артисту

19.03.2014

Відкритий лист Богдану Бенюку,
двічі народному - депутату та артисту

Пане Богдане,

Учора – з великою прикрістю – побачили Вас у короткометражному «телефільмі» про те, як Ви, разом зі своїми колегами по фракції ВО «Свобода», змушували т. в. о. президента НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про звільнення. Змушували, хапаючи за барки і штурхаючи в потилицю, з вигуками «москалюга» і т.п.

Знаєте, Богдане, не сподобалося нам Ваше кіно. По-перше, у нас з»явилася підозра, що сценарій фільмецю написаний у Москві, на тамтешньому телебаченні. Це ж вони глаголять, з ранку до вечора, що тут по Києву бігають жахливі «бандери» і «фашисти». Тільки у них з картинкою було туго, то й звернулися, мабуть, до Вас і ваших «свобідних» братчиків, аби помогли. Ви це й зробили. Тепер  Росія Вам аплодує – не вся, звичайно,  та, що упродовж останніх місяців старанно накачується українофобством. Ви дуже їм допомогли ствердитися у такому ставленні. І Крим он благодаріт товариша Путіна за те, що звільнив од таких посіпак… Словом, мети досягнуто, маєте право вимагати од Російського телебачення гонорару.

Ви, мабуть, з нами не погодитесь, скажете, що фільмець ваш  талановитий, та й режисер і виконавець головної ролі неабиякий – Ігор Мирошніченко. Тільки тоді у нас буде друге міркування. А чому було не зняти іншу відеокартинку: Мирошніченко, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, представник влади, а вже не опозиції, викликає на засідання комітету того самого Пантелеймонова і ставить питання щодо його відповідності займаній посаді? А, то вже було б кіно документальне, а не ігрове, і народ би не зацікавило – ні український, ні російський? І ви би не набрали жодного балу у змаганні з Правим сектором щодо радикальної патріотичності?

Богдане, люблячи Вас і Вашу творчість, благаємо: не знімайтеся більше у такому поганому кіно та ще у такому-от акторському ансамблі. Воно якось не личить Вам, справді народному улюбленцеві. Служіть Україні, а не справі її компрометації.

Сергій Тримбач, кінокритик
Юрій Гармаш, кінооператор
Володимир Войтенко, кінознавець
Іван Козленко, історик кіно
Олена Бабій, кінознавець
Тетяна Артушевська, філолог

Хто захоче передати привіт Богданові Бенюку – підписуйтесь!