f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вересневі вітання. Ювілей актора театру і кіно, педагога Володимира АБАЗОПУЛО

04.09.2021

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

З ЮВІЛЕЄМ, ДОРОГИЙ!

ЗДОРОВ'Я, СИЛ, ЕНЕРГІЇ, НАТХНЕННЯ І ТВОРЧОСТІ НА БАГАТО РОКІВ!

2 вересня 1951 року в селі Зарожани Хотинського району Чернівецької області народився Володимир Костянтинович АБАЗОПУЛО - український артист театру і кіно. Народний артист України (2009). Професор. У 1977 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого. З 1977 року - актор Національного академічного драматичного театру імені І.Франка.

Життєві історії Володимир Абазопуло

https://www.youtube.com/watch?v=OMi96ufxRQM

Після перенесеної в 2003 році хвороби (рак) Володимир Абазопуло втратив голос, але не дивлячись на це продовжував зніматися в кіно і грати в театрі, викладати, користуючись спеціальним голосовим апаратом. Він і сьогодні грає в театрі, викладає в консерваторії, Університеті культури і Школі-студії Довженка сценічний рух і фехтування. Свого часу навчав цьому молодь як в театральному інституті, так і в естрадно-цирковому, хореографічному училищах. Займається постановкою пластики, боїв і трюків. У багатьох театрах України та Польщі поставив понад 30 вистав.

"Володимир Абазопуло. Життя у дві дії"

https://www.youtube.com/watch?v=tRss-MFozV0

Національна спілка кінематографістів України вітає з ювілейним днем народження! Бажаємо міцного здоров`я, гарного настрою, творчих вдач!