f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Вересневі вітання. День народження кінознавця, сценариста, режисера і актора Станіслава СУКНЕНКА

15.09.2021

Національна спілка кінематографістів України вітає режисера театру і кіно, письменника і кінознавця, актора Станіслава Сукненка з днем народження! Хай Вам завжди вистачає сил і творчої наснаги на Ваші нескінченні яскраві задуми, постановки та літературні твори! Бажаємо міцного здоров'я та всього найкращого Вашій родині!

Стелла Кломінська

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Стасику, любий, з днем народження! Натхнення, творчого запалу, фантастичних ідей, пропозицій і довгих, плідних років творчого життя!

Закінчив кінознавчий факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені І. К. Карпенко-Карого (нині КНУ театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого). Автор численних мистецьких статей, репортажів та інтерв’ю у періодичних виданнях України, Росії, Прибалтики, Чехії. Працював на Кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка старшим редактором в Українському експериментальному молодіжному творчому об’єднанні «Дебют». Був головним редактором ТРК «Студія 1+1» та «1+1 Продакшн», «Fresh-Продакшн», «Кіноквартал -95».

Жив і працював у Великій Британії – робота на ВВС та на радіо. Знімався в кіно, грав у театрі. Серед театральних робіт, зокрема роль Сергія Єсеніна у виставі «Коли вона танцювала» (Drama Center, Глазго) та Цинцинат у «Запрошенні до страти» за В. Набоковим (Art-Vic, Лондон).

Як режисер поставив мюзикл «Не зовсім схожа на леді» (2000), який був представлений на Едінбурзському міжнародному театральному фестивалі. У 2003 році був автором і режисером спільного українсько-британського музично-поетичного проекту, присвяченого творам Вільяма Шекспіра (Новий театр на Печерську).

З 2004 року працює у Центрі Курбаса, втілюючи авторський проект «ВІЗУАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ». Один із засновників міжнародного міні-кінофестивалю «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕКСПРЕС», який також відбувається в Центрі.

https://www.youtube.com/watch?v=b21-w9hMH-A

У 2010 році на сцені Центру поставив виставу «НІЧ В САДУ ЗАБУТИХ ФРУКТІВ» за текстами Тоніно Гуерра, в який виступив у якості режисера й актора. У 2012 році поставив на сцені Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки виставу «Страждання молодого Вертера» за твором Й. В. Гете.

https://www.youtube.com/watch?v=iRKm0FKahFI

Автор книг та фільмів «Кіноромани: українські письменники про свої улюблені фільми» (2006); «З України до Голлівуду» про видатних і знаних діячів американського кіно українського походження; режисер і сценарист документальних стрічок «... І буде нова Земля» (2003), «Монологи: Ніна Матвієнко» (2004), «Фрески часу» (2004), «Тетяна Яблонська: натхнення самоти» (2008),

https://www.youtube.com/watch?v=zTXFGfUMlQk

Його творча біографія щороку поповнюється новими проєктами, нагородами і задумами... 

https://www.facebook.com/klominska