f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Оголошено переможців четвертого фестивалю кінооператорського мистецтва «КІНОКО»

05.10.2021

Оголошено переможців четвертого фестивалю кінооператорського мистецтва «КІНОКО», який проходив за підтримки Держкіно та генерального партнера «Patriot Rental».

Так у конкурсі «Повнометражні ігрові фільми» переміг оператор-постановник Володимир Іванов із фільмом «Погані дороги», а у конкурсі «Повнометражні документальні фільми» перемогли оператори-постановники Денис Мельник, Сергій Стеценко, Дмитро Гораш із фільмом «Сіль з Бонневілю».

Спеціальні відзнаки отримали два фільми «Май далеко — Май добре», оператор-постановник Сергій Кіреєв, за найяскравіший дебют в документальному повнометражному фільмі та «Сторонній» за художню та технічну досконалість, оператор-постановник Сергій Смичок.

Цього року вперше було проведено конкурс рекламних відео робіт. Переможцем став «Express your taste» для Coca-Cola, операторки-постановниці Євгенія Бондаренко, Ольга Черних. Вдруге було проведено конкурс музичних відео, у якому взяли участь 13 робіт. Переможцем став кліп «Гибкий Чаплинъ — Fauteuril lit» оператор-постановник Максименко Ілля.

Посилання на кліп: www.youtube.com/watch?v=25hUsoYXStQ

У номінації «Короткометражні фільми» переміг оператор-постановник Олександр Коротун з фільмом «Паперушка». Спеціальну відзнаку отримав фільм «Велотренажер», оператор-постановник Ян Васянович, за точне художнє рішення.

Велика кількість робіт була представлена у студентському конкурсі.

Гран-прі отримав документальний фільм «Земля крутиться», операторка-постановниця Олена Кириченко.

У категорії студентський ігровий короткометражний фільм – «Ну ти і дура, Ліза», операторка-постановниця Анастасія Рощук.

У категорії студентський документальний короткометражний фільм – «Наташа», оператор-постановник Сергій Борисов. У категорії Експеримент – «Облуда», оператор-постановник Роман Поляков.

У категорії Етюд – «Очі голубого собаки», операторка – постановниця Валерія Мартиненко.

Спеціальні відзнаки отримали роботи: «Енсо (Коло)», операторка-постановниця Софі Музиченко, за сміливі візуальні рішення. «Графітовий етюд», оператор-постановник Лео Джишиашвілі, за цілісне світлове та композиційне рішення.

«Ми», оператор-постановник Богдан Гайдаш, за символізм в кіно. «Тихограй», оператор-постановник Дмитро Алтунін, за художній образ в портреті людини. українська компанія Мурка

Нагадаємо, що цьогорічний кінооператорський фестиваль «КІНОКО» тривав п'ять днів — з 1 по 5 жовтня. В рамках фестивалю відбулися покази конкурсної програми, професійний технічний форум, творчі зустрічі, майстер-класи та спеціальні покази. Захід проводиться за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

«КІНОКО» – єдиний кінооператорським фестиваль в Україні. Його засновано у 2017-му році оператором-постановником, членом спілки кінематографістів та федерації IMAGO Богданом Володимировичем Вержбицьким.