f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У Держкіно відбулася нарада щодо формування Українського Оскарівського комітету

24.06.2015

23 червня 2015 року у Державному агентстві України з питань кіно відбулася нарада щодо формування Українського Оскарівського комітету.

У нараді взяли участь голова Держкіно Пилип Іллєнко, голова НСКУ Сергій Тримбач, генеральний директор Асоціації продюсерів України (АПУ) Денис Масліков, а також члени НСКУ Денис Іванов (учасник ініціативної групи з розробки нових принципів діяльності Українського Оскарівського комітету та організаційного комітету рейтингового голосування, за результатами якого було сформовано його новий склад) і Сергій Васильєв (учасник організаційного комітету з проведення рейтингового голосування).

Сергій Тримбач розповів Пилипу Іллєнку про кроки Спілки із переформатування діяльності Українського Оскарівського комітету, особливо наголосивши на тому, що така ініціатива виходила зсередини самої громадської організації, від численних кінематографістів.

25 листопада 2014 року постановою V пленуму Правління НСКУ було утворено ініціативну групу з метою доопрацювання регламенту Українського Оскарівського комітету та обрання авторитетного і незалежного складу комітету. Пропозиції щодо формування та діяльності Українського Оскарівського комітету, розроблені цією групою, були підтримані на засіданні Секретаріату Правління НСКУ 20 лютого 2015 року. Було прийнято рішення, що НСКУ має перебрати на себе всю роботу з організації та ведення справ Українського Оскарівського комітету, знайшовши з цією метою спільну мову з АПУ.

Денис Іванов розповів, що на початку березня АПУ було запропоновано підписати Меморандум про спільну організацію роботи Українського Оскарівського комітету на принципах, розроблених ініціативною групою НСКУ. Планувалося, що Спілка мала відповідати за формування та функціонування Українського Оскарівського комітету, а АПУ – за його зносини з Американською академією кінематографічних мистецтв і наук. Проте генеральний директор АПУ Денис Масліков вийшов з переговорів, і Меморандум підписано не було.

Після того 11 березня 2015 року VІ пленум Правління НСКУ прийняв рішення щодо взяття Спілкою на себе функцій Українського Оскарівського комітету, а 28 квітня 2015 року Секретаріат Правління НСКУ постановив розпочати процедуру його формування.

Денис Іванов ознайомив Пилипа Іллєнка з принципами формування Українського Оскарівського комітету і результатами голосування.

Членів Українського Оскарівського комітету з-поміж себе обирали члени Громадської ради, в яку увійшли кінематографісти-члени Європейської кіноакадемії (EFA), режисери українських фільмів-учасників фестивалів класу «А», починаючи з 1991 року, українські кінопрофесіонали-лауреати фестивалів класу «А», починаючи з 1991 року, та члени Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI). У номінуванні взяли участь 45 з 52 членів Громадської ради.

Результати голосування було затверджено рішенням Секретаріату Правління НСКУ 21 травня 2015 року. Український Оскарівський комітет було сформовано з номінантів, які за результатами голосування посіли перші п’ятнадцять позицій рейтингу і погодилися увійти до складу Українського Оскарівського комітету.

До нового Українського Оскарівського комітету увійшли:

 • Шпилюк Алік (EFA, FIPRESCI)
 • Десятерик Дмитро (FIPRESCI)
 • Гусєв Олександр (FIPRESCI)
 • Слабошпицький Мирослав (EFA)
 • Тихий Володимир
 • Халпахчі Андрій (EFA)
 • Муратова Кіра
 • Лозниця Сергій
 • Першко Олексій (FIPRESCI)
 • Томашпольський Дмитро
 • Бадьйор Дарія (FIPRESCI)
 • Врода Марина
 • Куріна Аксінья (FIPRESCI)
 • Новікова Людмила (FIPRESCI)
 • Дончик Андрій
 • Маслобойщиков Сергій
 • Мусієнко Наталія (FIPRESCI).

Пилип Іллєнко наголосив, що чинний Український Оскарівський комітет переживає кризу легітимності, адже з його складу вийшли чотири з дев’яти членів. Він поцікавився у Дениса Маслікова позицією АПУ щодо реформування діяльності Українського Оскарівського комітету і тими кроками, які були зроблені АПУ для оновлення складу комітету.

Денис Масліков відповів, що Правління АПУ востаннє збиралося у лютому 2014 року, тому офіційна позиція АПУ з приводу реформування діяльності Українського Оскарівського комітету відсутня. Кроків щодо вироблення нових принципів роботи та оновлення складу Українського Оскарівського комітету досі здійснено не було.

Також Денис Масліков підтвердив, що вийшов з переговорного процесу щодо підписання Меморандуму з НСКУ. При тому він зазначив, що не інформував Правління АПУ про суть пропозицій НСКУ і не отримував офіційного рішення Правління з цього приводу.

За результатами обговорення Пилип Іллєнко підтримав ініціативу НСКУ з переформатування діяльності Українського Оскарівського комітету і формування його нового складу. Він повідомив, що Держкіно поінформує про своє рішення Американську академію кінематографічних мистецтв і наук відповідним листом.

Власна інформація НСКУ