f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Пішов з життя Борис Остахнович

11.09.2015

Правління НСКУ з глибоким сумом сповіщає про те, що 11 вересня 2015 року пішов з життя організатор кіновиробництва, заслужений працівник культури України, член нашої Спілки Борис Остахнович.

Борис Петрович Остахнович народився 19 березня 1927 року у м. Новочеркаську (Росія) в родині службовця. У 1951 році закінчив Київський інститут кіноінженерів.

Працював начальником звукоцеху і заступником директора Бакинської студії художніх фільмів (1951–1957), начальником виробництва та заступником директора Київської кіностудії ім. О. П. Довженка (1957–1965).

Понад двадцять років – з 1965 року по 1988 рік – Борис Остахнович був директором Київської кіностудії науково-популярних фільмів, що під його керівництвом стала однією з найуспішніших кіностудій неігрового кіно у світі.

Згодом працював у Державному Комітеті УРСР по кінематографії. Викладав на кінофакультеті Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого предмет «Організація кіновиробництва».

Наші найщиріші співчуття рідним і близьким, друзям і колегам небіжчика.

Прощання із Борисом Остахновичем відбудеться у понеділок, 14 вересня, о 13.30 у Будинку кіно.

5 грудня, четвер, Синій зал Кіновечір «Відлуння VIІI фестивалю аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» та 75-го Міжнародного фестивалю незалежного кіно «UNICA-2013»

6 грудня, п’ятниця, Синій зал Прем’єрний показ науково-популярного фільму «ПІДНІМІТЬ МЕНІ ВІЇ…»

7 грудня, субота, Червоний зал Прем’єра документального фільму «КРАСНА МАЛАНКА»