f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Війни за Берлінською стіною

14.02.2016

Сергій Тримбач, Берлін

В конкурсній недільній програмі показали фільм «Листи з війни / Cartas da guerra» Іво М. Ферейри (на титульному фото). За реальними листами, написаними Антоніо Лобо Антунешем і опублікованими 2005 року. А писані листи у 1971–72 роки з Анголи, де Португалія і її війська намагалися придушити внутрішній опір.

Режисер обрав чорно-біле, місцями просто графічне зображення. Красиве і замало не максимально виразне. Це війна, так, і вона показується доволі безжально. Одначе ж у фонограмі жінка читає любовні листи, які писав їй її чоловік, військовий лікар Антоніо...

Листи напоєні справжньою, непідробною поезією любові – до коханої жінки, вагітної майбутнім дитям. Текст листів надає зображенню, що незрідка дихає ненавистю і смертю, своєрідного ефекту гармонії буття. В якому присутній увесь спектр людських емоцій і чеснот.

Так само чорно-білим є новозеландський фільм «Mahana» (англійською його перекладають як «Патріарх», картину демонструють поза конкурсом). 1960-ті роки і зіткнення двох родів – Махани і Поатас. Умови постійної міжродинної війни стимулюють тоталітарні й тотальні умови тримання роду Махани.


Кадр з фільму «Патріарх»

Одначе несподівано проти нього виступає 14-річний онук Сімеон. Він, разом з батьками, виганяється за межі родового обійстя, втрапляючи у немилість ще й до ураганної природи. Одначе випробування тільки гартують Сімеонову сталь. Зрештою Сімеон повертає собі довіру діда-патріарха, а з тим разом робляться кроки і назустріч примиренню з ворогуючим родом Поатос...

Сьогодні, в неділю, показ фільму «Маріуполь / Mariupolis» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса (у ко-продукції за участі України). Про наші війни. Про це вже згодом.

Сергій Тримбач

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.