f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Витрати на кіно... і футбол

09.08.2016

Сергій Тримбач, голова НСКУ

За поки що неофіційною інформацією наш геніальний, з усіх точок зору, Мінфін закладає в проект Держбюджету на 2017 рік біля 100 мільйонів гривень (4 мільйони доларів) на фінансування кінематографа.

Десь у три рази менше, аніж цьогоріч. Все’дно, що я передбачив би у сімейному річному бюджеті 2 гривні на закупівлю води... Ви подумали б, що у мене порозсихалися всі клепки у голові.

У країні війна, в тому числі культурно-інформаційна (і не тільки зовнішня, а й внутрішня). Одначе Мінфінівців це не обходить, виходить так. Плювати їм на все. І на всіх – українців.

Для порівняння, хоча й не зовсім коректного, бо йдеться не про державний сектор нібито «економіки» (нібито, бо ж ми бачимо практично порожні трибуни на матчах національного чемпіонату). Капітан київського «Динамо» Андрій Ярмоленко отримує понад 1,5 мільйони доларів на рік (за доволі правдивою, судячи по всьому, інформацією). А практично всі динамівські гравці основного складу щомісяця отримують десь по мільйону гривень (як вони грають, ми бачимо – в останньому матчі з «Дніпром» один чи два гольових моменти, це все).

А Ринат Ахметов ще й доплачує гравцям «Шахтаря» по 50 тисяч доларів щоквартально – за незручності життя поза Донецьком.

Про кіно наше теж кажуть, що от, де ж каса, де мільйонна глядачева аудиторія? Скажу поки що тільки одне: якщо людина лежала лежма 15 років (кіно убивали стільки саме років), не вимагайте від неї, щоби вона за два-три роки вже рекорди ставила. Поляки послідовно реформували і фінансували своє кіно і за десять років глядач таки пішов...

Одначе у нас все вирішують бухгалтери з Мінфіну. І відтак ні про які суспільні та культурні потреби не йдеться.

Один із парадоксів українських – за отакої тотально-ощадливої «економії» мільярдні крадіжки продовжують зростати. Отже бухгалтерам і доводиться маракувати, що б там і як зменшити в бюджеті. Традиційно починають «з кінця», себто з культури.

Далі буде – на цю тему.

Сергій Тримбач

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»