f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Витрати на кіно... і футбол

09.08.2016

Сергій Тримбач, голова НСКУ

За поки що неофіційною інформацією наш геніальний, з усіх точок зору, Мінфін закладає в проект Держбюджету на 2017 рік біля 100 мільйонів гривень (4 мільйони доларів) на фінансування кінематографа.

Десь у три рази менше, аніж цьогоріч. Все’дно, що я передбачив би у сімейному річному бюджеті 2 гривні на закупівлю води... Ви подумали б, що у мене порозсихалися всі клепки у голові.

У країні війна, в тому числі культурно-інформаційна (і не тільки зовнішня, а й внутрішня). Одначе Мінфінівців це не обходить, виходить так. Плювати їм на все. І на всіх – українців.

Для порівняння, хоча й не зовсім коректного, бо йдеться не про державний сектор нібито «економіки» (нібито, бо ж ми бачимо практично порожні трибуни на матчах національного чемпіонату). Капітан київського «Динамо» Андрій Ярмоленко отримує понад 1,5 мільйони доларів на рік (за доволі правдивою, судячи по всьому, інформацією). А практично всі динамівські гравці основного складу щомісяця отримують десь по мільйону гривень (як вони грають, ми бачимо – в останньому матчі з «Дніпром» один чи два гольових моменти, це все).

А Ринат Ахметов ще й доплачує гравцям «Шахтаря» по 50 тисяч доларів щоквартально – за незручності життя поза Донецьком.

Про кіно наше теж кажуть, що от, де ж каса, де мільйонна глядачева аудиторія? Скажу поки що тільки одне: якщо людина лежала лежма 15 років (кіно убивали стільки саме років), не вимагайте від неї, щоби вона за два-три роки вже рекорди ставила. Поляки послідовно реформували і фінансували своє кіно і за десять років глядач таки пішов...

Одначе у нас все вирішують бухгалтери з Мінфіну. І відтак ні про які суспільні та культурні потреби не йдеться.

Один із парадоксів українських – за отакої тотально-ощадливої «економії» мільярдні крадіжки продовжують зростати. Отже бухгалтерам і доводиться маракувати, що б там і як зменшити в бюджеті. Традиційно починають «з кінця», себто з культури.

Далі буде – на цю тему.

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ