f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

НСКУ висунула на здобуття Шевченківської премії фільм «Брати. Остання сповідь»

02.11.2016

24 жовтня 2016 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, на якому було розглянуто питання «Про висунення кінотворів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка».

Попередньо секретарі Правління Спілки вже обговорили це питання на засіданні 18 жовтня 2016 року. Тоді лунали пропозиції висунути на здобуття премії кінотвори, що стали помітними явищами в українському кінематографі останніх років: «Поводиря» Олеся Саніна, «Братів. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко, «Українських шерифів» Романа Бондарчука.

24 жовтня за підсумками обговорення було вирішено висунути на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка стрічку «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко.

Згідно із Порядком висунення творів та оформлення документів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка можна визначити п’ятьох кінематографістів, що брали участь у створенні фільму. Секретаріат Правління НСКУ вирішив висунути на здобуття премії автора сценарію та режисера Вікторію Трофіменко, оператора-постановника Ярослава Пілунського та виконавців головних ролей Наталію Половинку, Віктора Демерташа та Олега Мосійчука.

Світова прем’єра фільму «Брати. Остання сповідь» відбулася наприкінці 2013 року на Індійському МКФ, а 2014-го на Московському МКФ виконавиця головної ролі Наталія Половинка отримала нагороду «Срібний Святий Георгій» за найкращу жіночу роль. В український кінопрокат фільм вийшов 24 вересня 2015 року.

Власна інформація НСКУ