f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

18 травня – показ документального фільму Михайла Лебедєва «Іван Франко»

17.05.2017

18 травня 2017 року, о 16:00 у Музеї видатних діячів української культури відбудеться показ документального фільму Михайла Лебедєва «Іван Франко», створеного спілчанською кіностудією «Кінематографіст». 

Стрічку про замовчувані донедавна факти біографії Івана Франка і членів його родини покажуть у рамках теми «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване», яку запропоновано цьогоріч до відзначення Міжнародного дня музеїв, та до 101-х роковин смерті Івана Франка.

«Франко незнаний» – так назвав одну зі своїх статей Євген Маланюк. Попри те, що написана вона ще далекого 1956 року, чимало її тез і задеклароване у назві гасло й досі, на жаль, не втратили актуальності. Зі зрозумілих причин радянське літературознавство уникало трактування таких «незручних» тем Франкового життєпису, як затьмарені недугою його «смеркальні» роки, душевна хвороба дружини, долі репресованих дітей...

Та подекуди ще й сьогодні «жива істота Франка» на рівні суспільної свідомості лишається в полоні стереотипів радянського штибу. Постать «каменяра» продовжує заслоняти Франка-людину з її – в тому числі – й суто людськими прагненнями – бажанням родинного затишку і тепла, з її душевними болями й гризотами від почуття власної творчої нереалізованості, з її «внутрішнім пеклом» останніх років життя і – попри все – нездоланним бажанням творити. Від пізнання людських вимірів Франкової індивідуальності його образ аж ніяк не маліє, навпаки, ще «ближчий, вищий нам стає». Потрібна робота? Тоді тобі буде потрібно документ про освіту. Ні його? Просто купити український диплом в Москві без передоплати. Низькі ціни. Немає передоплати.Швидко. В наявності дипломи ВНЗ, технікумів, бакалаврів, магістрів.

Над документальним фільмом «Іван Франко» (2006, кіностудія «Кінематографіст») працювали режисер Михайло Лебедєв, автори сценарію Світлана Степаненко та Богдан Жолдак. 

Показ відбудеться 18 травня 2017 року, о 16:00 в Музеї видатних діячів української культури (Музеї Лесі Українки) за адресою: вул. Саксаганського, 97.

Офіційна інформація