f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Спілка композиторів під загрозою знищення: Леонід Грабовський - Миколі Княжицькому

11.02.2015

2015-го у Державному бюджеті України в порівнянні з попереднім роком фінансування національних спілок скоротили наполовину. Окрім того було встановлено, що використовувати ці кошти національні спілки можуть виключно на творчі проекти, і ні нащо більше. Внаслідок того в особливо скрутному становищі опинилася Національна спілка композиторів України.

За словами голови Спілки композиторів Ігоря Щербакова, спілка перебуває під загрозою знищення, може втратити своє приміщення, Концертну залу: «2-3 місяці несплати - і нас із задоволенням викинуть. Я вже про тепло й не кажу, там просто астрономічні суми, а в нас взагалі нічого не має. Тому й мерзнемо, і "Київська Камерата" грає концерти - а їх багато -  в холодному залі. І все списують на війну». 

Віце-прем’єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко пообіцяв повернути Спілці композиторів фінансування у попередньому обсязі, однак для того необхідно внести зміни до Державного бюджету. «Треба конче зрозуміти, що якщо зруйнують Спілку композиторів, процес сучасної академічної (класичної) музики буде припинений мінімум на довгі роки», - зазначив Ігор Щербаков.

Нижче подаємо лист видатного українського композитора Леоніда Грабовського до народного депутата, голови Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Миколи Княжицького з цього приводу.

ЛИСТ ЛЕОНІДА ГРАБОВСЬКОГО - МИКОЛІ КНЯЖИЦЬКОМУ:

Шановний Миколо Леонідовичу!

Днями минуло якраз 3 роки від нашої з Вами пропам'ятної зустрічі в ефірі на Вашому каналі. Відтоді уважно спостерігаю за перипетіями Вашого громадського й політичного життя і безупинно вболіваю за долю нашої України, яка зараз стоїть на самому коні, де йдеться про життя або смерть. Хочу гаряче поздоровити Вас із обранням до Верховної Ради депутатом, та ще більше й гарячіше  - з обранням Головою комісії ВР з питань культури та духовности, де Вам випала велична відповідальна місія - боронити нашу націю перед шаленим тиском, що чиниться на неї нашими ворогами з метою позбавити її національної ідентичности, вбити дух і перетворити в покірних безтямних рабів чужоземного володаря. В Вашій особі ми, громадяни України з пашпортом і без, маємо людину і громадянина, на якого лягає історична роля - роля лицаря достоїнства, гідності й високої поваги до українства, що стоїть на сторожі його інтересів.

Тим-то я хочу звернутися до Вас з проханням допомогти врятувати від загибелі нашу славну Спілку композиторів України, яка опинилася у відчайдушному стані, що загрожує їй смертю. Зловорожі й темні сили, манкурти, зрадники нашого народу, безвідповідальні, байдужі, ласі й хижі  ділки від давніх-давен планують відібрати від Спілки її приміщення, в яких вона існує вже більш як півстоліття - тут і зали для засідань, зборів і концертів, тут таксамо Українське музичне товариство, тут і Камерний ансамбль "Київська камерата", тут раніше було й видавництво "Музична Україна". Вони хочуть скористатися алярмовим фінансовим станом її через катастрофічне скорочення фінансування. А наша Спілка за ці 20 років зробила більш ніж хто інший для поширення української музики у світі, про нас нарешті заговорили в Европі. І цей процес ствердження продовжувався до останніх днів. Тому я уклінно прошу Вас прислухатись до голосу її голови, народного артиста України Ігоря Щербакова.

Хотілося би бути певним, що Ви, шановний Миколо Леонідовичу, зробите все можливе, аби не допустити до цієї трагедії, що нависає над українською музичною культурою та її творцями. Насамперед нагадайте, будь ласка, міністрові Кириленку про його обіцянку поновити фінансування спілок, що чомусь зависла в повітрі.

Дякую заздалегідь - і до наступних зустрічей! Бажаю успішної роботи й перемог над силами зла! Будьмо!

Ваш Леонід Грабовський