f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Кінотеатр іншого кіно

24.03.2015

Львовський кіноцентр розпочав свою роботу.

Катерина Сліпченко, ZAXID.NET

У Львові відкрився кіноцентр. Від 20 березня він працюватиме у реорганізованому та оновленому кінотеатрі «Сокіл».

Не так давно, 2 березня новим директором кінотеатру призначено Андрія Породка, відомого своєю громадською діяльністю. Відразу, не чекаючи коштів від держави, новий директор разом із друзями та однодумцями власноруч зайнявся ремонтом та переобладнаням кінотеатру.

«Наразі робимо все власними силами. Перекрили дах, встановили новий проектор та систему Dolby, екран. Привели до ладу хол, поміняли вікна тощо, - розповів ZAXID.NET Андрій Породко, - З бюджету нам було виділено 200 тисяч гривень на фінансування кінотеатру. Ми плануємо їх витратити на заміну старих вікон, а також замінити перекриття та утеплити дах, відремонтувати фасад». 

Він сподівається впоратся із усім тим до літа. «Тим більше наша команда поєднує старих працівників, які знають у кінотеатрі кожен шуруп та молодих ентузіастів, які прекрасно розуміються на кіно», - говорить директор.

Тож кіноцентр уже відкрито. І працювати він буде не так, як звиклий кінотеатр.

«Львівський кіноцентр поєднуватиме функції кінотеатру та освітнього центру. Також його структурним підрозділом буде кінокомісія, яка займатиметься промоцією та підтримкою кіно у місті, - розповіла ZAXID.NET Жанна Озірна, програмна координаторка Львівського кіноцентру.

Більшість показів відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами, що, на жаль, не надто практикується в Україні. Тож глядачі кіноцентру матимуть змогу повною мірою насолодитися акторською грою, не спотвореною дубляжем.

Репертуар також розрахований насамперед на кіногурманів.

«Інше» кіно – те, що емоційно провокує і є приводом для роздумів. Таке кіно не ставить собі за мету лише розважити глядача. Хоча це теж. Кіно, яке не лише можна, але й варто обговорювати – бо воно живе, енергетичне й актуальне. Навіть, ящо воно зняте значно давніше. Ми не будемо обмежуватись жанром чи цільовою аудиторією. Головний критерій – якість. Не «мило», не «жуйка», не «поп-корн». У нас в прокаті буде і сучасна документалістика, й ігрові дитячі, і стара класика на плівці, і сучасні артхаусні фільми, які здобули нагороди на фестивалях. Наприклад, вже цього тижня можна буде побачити стрічку «Побачення наосліп», що стала кращою на минулорічному Одеському міжнародному кінофестивалі, або «Голгофу», що отримала приз екуменічного журі на Берлінале-2014», - розповідає Жанна Озірна.

Кіноцентр планує також і створення кіношколи. «Наразі ми почнемо з окремих подій: низки лекцій, майстер-класів, сценарних читок, 2-3 денних воркшопів. Однак цілісна програма кіношколи саме в розробці і, ймовірно, ми почнемо саме з документалістики», - говорить координаторка кіноцентру.

Ще однією із переваг кіноцентру стане те, що особливе місце посяде там українське кіно. «Ми починаємо з дитячого мюзиклу «Трубач» та документальної стрічки «Наша Надія». Щотижня у прокаті буде 2-3 українські фільми. Як показав приклад кінотеатру «Ліра» – українське кіно людям і цікаве, і потрібне. Просто треба його показувати і більше рекламувати», - вважає Жанна Озірна.

Організаторів кіноцентру зовсім не бентежить віддалення кінотеатру від центру міста. Вони навпаки вважють, що Львову необхідна децентралізація і готові за неї поборотися. «Люди з задоволенням гулятумуть у парку, який самі привели до ладу, ходитимуть у кінотеатр поблизу дому. Я сам з цього району і хочу, щоб в мене вдома був порядок», - вважає Андрій Породко.

Одним із підрозділів новоствореного кіноцентру стане і кінокомісія, яку очолює директорка добре знаного у Львові фестивалю Wiz-Art Ольга Райтер. Кінокомісія буде займатись всім, що стосується організації, інспірації, промоції кінозйомок у Львові (путівник по локаціях, база професіоналів кіно та суміжних сфер, щорічні пітчинги тощо). «Кінокомісія має складатися із ефективних менеджерів, які кородинуватимуть послуги, а не надаватимуть їх. В такому випадку вона не буде заангажованою та підтримуватиме проекти незалежно від їх комерційного потенціалу», - розповідає Ольга Райтер. Про новостоврену комісію та її плани ZAXID.NET  найближчим часом розповість докладніше. А наразі – про репертуар кіноцентру.

Найближчим часом тут можна подивитись і дитячий мюзикл «Трубач» Анатолія Метешка, і грузинський шедевр «Побачення наосліп» Левана Когуашвілі, і віртуозну чорну комедію «Голгофа» Джона Майкла МакДона, і французьку комедію «Красуні в Парижі» Одрі Дана, і три дуже різних документальних картини «Закохані в садах» Вірпі Суутарі, «Нашу Надію» Володимира Тихого та Юлій Шашкової та «Заміж за іноземця»  Джонатана Нардуччі. Повністю розклад можна подивитися на сторінці кіноцентру у Facebook.

А наступної неділі (29 березня) заплановано показ стрічки«Владика Андрей». «Справа з пам’ятником Шептицькому зворохобила пів-Львова. Було би добре, якби учасники такої запеклої дискусії зібралися не лише за столом переговорів, але й разом у кінотеатрі», - вважає Жанна Озірна. І з цим неможливо не погодитись. 

Катерина Сліпченко, ZAXID.NET, 21 березня 2015 року