f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Хепi-енд

21.10.2015

Минулої неділі в Києві відкрився кінотеатр «Жовтень», відбудований після пожежі.

Дмитро Десятерик, «День»

Більшість кінотеатрів — звичайні осередки розваг із більшим чи меншим рівнем комфорту. «Заклади культури» офіційною мовою.

Є, втім, винятки. Є кінотеатри, котрі сприймаєш як продовження твого особистого простору, не рідний дім — але щось близьке до того. «Жовтень» був таким. Своїм, домашнім, з поміркованими цінами й з кіно, якого годі й шукати не тільки в помпезних мультиплексах, а й навіть в Інтернеті.

Нагадаємо, біда трапилась 29 жовтня минулого року, під час фестивалю «Молодість». Двоє нацистських недоумків підпалили один із залів «Жовтня», намагаючись зірвати показ фільму з фестивальної програми «Сонячний зайчик», присвяченій ЛГБТ-тематиці. Пожежу, що почалася, вчасно зупинити не вдалося. Винних доволі швидко знайшли, і в підсумку вони відбулися умовними термінами. Будівлю було серйозно пошкоджено: обвалився дах, постраждали комунікації. Стало зрозуміло, що потрібна повна реконструкція.

Через кілька днів після пожежі на демонстрацію солідарності з «Жовтнем» на Хрещатику вийшло понад дві тисячі осіб. Міська влада пообіцяла запустити кінотеатр у жовтні 2015 року. Минулої неділі це сталося.

«Жовтень» справді народився наново. Зовнішній вигляд будівлі у стилі пізнього радянського конструктивізму збережено, однак усередині зміни разючі — від туалетів і до проекційного обладнання. В інтер’єрах тепер переважають світлі кольори, у фойє другого поверху зроблено величезні широкі вікна. Дизайн фойє першого поверху — з яскравим абстрактним розписом й інсталяцією-колажем зі старих програвачів, радіоприймачів, магнітофонів, касет тощо — справжня дизайнерська знахідка. На місці приміщень адміністрації з’явилося нове сучасне кафе — тож увесь перший поверх віддано глядачам.

Кінозалів, як і до реконструкції, лишилося шість: «Гегемон» (найбільший — 414 місць), «Солодке життя» (22 місця), «Класік» (45), «Сеанс» (33) — на першому поверсі, «Кіноман» (198) і «Аншлаг» (49) — на другому. Загальна місткість — 761 місце. В «Гегемоні», «Кіномані» й «Аншлагу» встановлено високоякісне цифрове DCP-обладнання, котре дозволяє показувати великобюджетні голлівудські фільми, зокрема в 3D-форматі, в решті залів — більш камерна відеопроекція. Всюди — нові екрани, нові крісла, повноцінна звукоізоляція.

Директор «Жовтня» Людмила Горделадзе виглядала цілковитою тріумфаторкою.

— Людмило Борисівно, тепер, коли все закінчилося, хотілося б дізнатися про ваші видатки. Кінотеатр був застрахований? Наскільки це вам допомогло?

— Страхова компанія виплатила 2,5 мільйона за будівлю і 1,3 мільйона за обладнання. Адже ми страхували за балансовою вартістю, яка через інфляцію дуже змінилася. Цього було геть недостатньо, бо реконструкція коштувала 51 мільйон.

— А скільки виділила КМДА?

— Навіть більше — 53 мільйони.

— Чи багато коштів зібрала громадськість?

— Ми отримали 300 тисяч через фонд «Відновимо разом». Нас підтримали робочими руками, зокрема, коли проводилися толоки в перші тижні після пожежі. Я дуже вдячна громадським активістам за інформаційну підтримку і загалом за все, що вони зробили в перші дні.

— Чи вдалося розв’язати юридичні колізії, які ви мали до пожежі?

— Питання в прокуратури з’являлися через те, що вони вважали, що попередній договір оренди від Київради не є цілковито легітимним. Але ми нарешті отримали повністю законний договір без жодних зауважень.

— Головне запитання — чи не зміниться ваша репертуарна політика?

— Все буде, як і раніше: показуватимемо кращі фільми мейнстриму, програми фестивального кіно, і так само українські картини.

Лишається додати тільки те, що відкриття «Жовтня» — на сто відсотків гарна новина, що загалом у сьогоднішній Україні рідкість. Тут маємо: виконану обіцянку влади, спільні зусилля багатьох людей різних верств суспільства й результат, який оспорити неможливо. Справжній кінематографічний хепі-енд.

Фото Миколи Тимченка

Дмитро Десятерик, «День», 19 жовтня 2015 року, №189

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»