f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Копродукція в кіно відкриває Україну світові

20.02.2016

Премєра литовсько-української стрічки «Маріуполіс» зібрала повну залу на «Берлінале». Незавершений український фільм «Танк» Максима Ксьонди отримав приз у 10 тисяч євро на пітчингу талантів кінофестивалю. Українські фільми створені в копродукції з іншими країнами високо оцінюються за кордоном, кажуть фахівці. То як Україна долучається до світового кіноринку?

Альона Качкан, «Радіо Свобода»

Україно-угорський кордон. Ніч. Італієць Ісадоро везе з Італії в карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина. Ось так цю сцену із нового україно-італійського фільму «Ізі» почали знімати на столичному оптовому ринку.

Сюжет фільму розгортається в Італії та Україні, тому зйомки відбуваються в обох країнах. Над фільмом працюють як італійці, так і українці. Головний герой – 40-річний Ісадоро, якого грає Нікола Ночелла. Режисер – Андреа Маньяні. Остап Ступка зіграє у фільмі священника, який стає рок-музикантом.

«Сцена у нас з Ніколо – це сцена-сповідь. Це має бути дуже душевно і зворушливо. Дуже сподіваюсь, що в нас все вийде, і кіно буде чудове і прекрасне», – каже Остап Ступка.

Художній фільм із бюджетом у 1 мільйон 2 тисячі євро – результат копродукції України та Італії, що відбулась уперше, стверджує продюсер фільму Олег Щербина. При чому, Україна забезпечує більшу частину фінансування – 58%. З них 6 мільйонів гривень надає Держкіно України, каже його голова Пилип Іллєнко.

«Копродукція – це зараз форма існування європейського кіно. Тому що більшість країн Європи не можуть реалізовувати проекти самостійно для власного ринку. Тому створюють декілька проектів спільно, розрахованих відразу на декілька ринків. Інтеграція в систему європейської копродукції дає відразу декілька ефектів: збільшення аудиторій, культурний обмін, відкриває нашу країну світові, інтегрує нас в європейську бізнесову і культурну спільноту, дає дуже важливий практичний досвід кіновиробництва», – каже Пилип Іллєнко.

Маріуполь і Берлін

Фільми в копродукції представляють Україну на міжнародних фестивалях. Так, прем’єра документального фільму «Маріуполіс» про життя звичайних людей під час війни відбулася на Берлінському кінофестивалі. Ця стрічка є копродукцією України, Литви, Німеччини та Франції. Режисер – литовець Мантас Кведаравічюс. Зйомки відбувалися в Україні, продюсувала та знімала українська сторона. Фільм показали в рамках програми «Панорама».

«Цікавість до фільму була величезна. Квитки розібрали одразу через кілька годин після того, як вони потрапили у продаж та на видачу акредитованим журналістам. Було дуже багато людей. На мою думку, це досить успішний фільм, який є цікавим як кіноманам, так і звичайному глядачу. Він деякою мірою є експерементальним. Він показує місто як грецький поліс, яке постійно перебуває у якомусь міфічному просторі – є греки і варвари. Всі ці смисли там є», – каже Денис Іванов, генеральний директор дистриб'юторської компанії «Артхаус Трафік».

Копродукція в кіно – це можливість зробити кіновиробництво прибутковою справою в Україні. Окрім «Ізі», що тільки почали знімати, на стадії пост-продакшену зараз перебуває україно-французький комерційний фільм-фентезі «Поліна». «Це наше кіно», – може сказати кожна з країн, яка долучилася до створення фільму, каже Денис Іванов. Отже, кожна країна – у виграші.

Альона Качкан, «Радіо Свобода», 19 лютого 2016 року

Перший Кіноогляд оголосив переможців

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05