f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Прифронтові режисери: діти Донбасу знімуть фільми

09.08.2016

В останній день липня поблизу Одеси стартував кінематографічний «Літній табір Миру» для обдарованих дітей iз прифронтових міст Донецької та Луганської областей i для дітей-переселенців iз Донецької області. Організували його волонтерський культурно-освітній проект «Жовтий автобус» i громадська організація «Новий Донбас».

Валентина Григоренко, «Україна молода»

«Це унікальна можливість для талановитих дітей, які живуть i навчаються у зоні бойових дій, вийти за межі свого світу, трансформованого війною, розкрити творчий потенціал, повірити у власні здібності, зробити перші впевнені кроки на шляху до майбутньої професії», — каже кінооператор Ярослав Пілунський, ініціатор та керівник проекту «Жовтий автобус».

Зібралися в кінотаборі 44 дитини віком від 10 до 16 років. Вони — переможці творчих конкурсів, які організували кіномитці «Жовтого автобуса» в Мар’їнці, Красногорівці та команда «Нового Донбасу» у Станиці Луганській у травні.

Ідея «Жовтого автобуса» виникла не спонтанно, — уточнює Ярослав Пілунський. — У процесі роботи над документальними фільмами у творчому об’єднанні «Вавилон’13» і, займаючись волонтерською діяльністю, ми часто відвідували лінію зіткнення, де спостерігали, як відрізняється інформація в прифронтових зонах і на мирних територіях. Ми постійно себе запитували: як змінити ситуацію в інформаційному середовищі? Як допомогти цивільному населенню прифронтових зон та окупованих територій?

У результаті спілкування з людьми різних професій (волонтери, військово-цивільна адміністрація, психологи, вчителі, майстри в медіа та кінематографії) ми дійшли висновків, що ефективно застосувати зусилля можливо, якщо почати працювати з дітьми. Адже вони не так піддаються пропаганді, а навпаки — відкриті для спілкування та сприйняття нової інформації, не пов’язаної з конфліктом.

Тому основною концепцією проекту «Жовтий автобус» є створення можливостей для дітей вчитися дистанційно з перспективою отримати професійні навички і підготуватися до вступу до вишів у різних регіонах країни і за кордоном».

Упродовж двох тижнів у «Літньому кінотаборі Миру» спеціалісти з кіновиробництва проведуть для школярів майстер-класи з основних кінопрофесій: режисури, акторської та операторської майстерності, гриму, костюму, монтажу.

Секретами своєї професії з дітьми поділяться режисери Алан Бадоєв, Тамара Карпінська, Лариса Артюгіна, актор Остап Ступка та співачка Джамала, яка теж знімалася у кіно.

Після цього діти під кураторством зірок українського кіно знімуть власні фільми на професійному обладнанні.

Потім це кіно презентують у Києві, у прифронтових містах Донецької та Луганської областей, а також — на міжнародних кінофестивалях.

«Мені дуже приємно долучатися до роботи кінотабору, — каже Джамала. — Я з дитинства хотіла бути співачкою і багато працювала над цим. Я переконана, що досягти можна найскладнішої мети, якщо багато вчитися та постійно вдосконалюватися. Учасники кінотабору — якраз такі діти, які готові докладати багато зусиль, щоб їхні мрії здійснились. Для мене важливо стати прикладом для них, і я сподіваюсь, що надихну їх своїм прикладом».

Валентина Григоренко, «Україна молода», 2 серпня 2016 року, №96

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»